Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Manager Golf Tour 2005 presented by Ringier – Františkovy Lázně

07.09.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Longest nejen drive!
Víte proč se vrátilo léto? Přece proto, že se hraje další turnaj Manager Golf Tour, vtipkoval kdosi před startem čtvrtého turnaje 8. ročníku Manager Golf Tour 2005 presented by Ringier, který se tentokrát hrál pod názvem Outdoor Akzent Cup na hřišti v Hazlově. Počasí opět vyšlo a na víc jak osmdesát golfistů čekalo po sportovní stránce náročné hřiště, kde mnohým očividně chyběla kondička. Pro začínající golfisty a golfové příznivce připravil již tradičně tým Leones Production doprovodný program. Dlouhé přechody mezi jamkami, například mezi šestnáctkou a sedmnáctkou, kde profesionální trenér Ondřej Trupl radí nastartovat buzolu a namasírovat lýtka, si mnozí krátili sbíráním hub. Fotografové měli možnost pořídit unikátní záběry golfových bagů doslova vycpaných hřiby. Modré pusy jednoho z flightů dokazovaly, že byl „čas“ i na sbírání borůvek. Přestože jsou na některých jamkách postranní vodní překážky, které pomáhají zrychlit hru, docházely některé flighty po více jak šesti hodinách! Možná by to chtělo příště lépe pročíst rady profesionálů, jak hrát jednotlivá hřiště, možná by stálo zato oprášit pravidla o hledání míče, provizorním míči nebo možnosti prohlásit míč za nehratelný. Určitě by zrychlilo hru zapisování do skórky na dalším abšlágu, a ne na greenu, zatímco ostatní čekají a čekají…

V jednotlivých kategoriích zvítězili:
0 – 18 Václav Konvička GCA
18,1 – 26 Pavel Uher GCEP
26,1 – 36 Blanka Beková GCPY
ZK Tomáš Vlček

Tomáši Vlčkovu se dařilo i ve vložené soutěži o nejdelší drive, kde na jamce číslo sedm přehrál všechny ostřílené borce. Jedna z nejmladších účastnic turnaje osmnáctiletá Nicole Uhrová z GCEP dala ženského „longesta“ na čtyřce. To ovšem na rozdíl od zelenokaretníka nebylo nijak překvapující, protože Nicole patří už několik let mezi nejlepší hráčky pražského Erpetu.

Předposlední turnaj se hraje v Nové Americe a máme se určitě na co těšit, protože výsledky na předních místech v celkovém pořadí jsou velmi těsné.

[Gallery not found]