Lyže a golf šly parádně dohromady

18.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Premiérový ročník netradičního, avšak velmi zajímavého turnaje, který spojil dvě sportovní disciplíny – lyžování a golf, se uskutečnil 17.-18.dubna ve Špindlerově Mlýně a na Kunětické Hoře. Celá akce začala už 16. dubna večer, kdy se do sportbaru Elán ve Špindlerově Mlýně sjeli první hráči. Těch bylo opravdu hodně: 103. Slavnostní zahájení proběhlo ve velmi pohodové a přátelské atmosféře a předání závodních čísel bylo důstojným začátkem turnaje.

Páteční ráno ve “Špindlu” bylo sice jarní, ale sjezdovka na Svatém Petru byla připravena dokonale.
Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích – senioři, ženy, muži, midi a junioři. Nejlepší čas zajel pochopitelně “profesionál” – Tomáš Kraus – skikrosař, který má lyže snad přirostlé k nohám… Mezi mid-amatéry se pak nejrychleji vedlo Karlovi Lankovi, který trať zvládl za 41.3 vteřiny.
V ženách byla nejrychlejší Lucie Krejčová, juniorskou kategorii ovládl Lukáš Doležal a mezi seniory byl nejlepší Tomáš Němec.

Po náročném lyžařském programu následoval přesun na golfové hřiště na Kunětické Hoře. I tady vládlo ideální počasí. Po ránu to sice vypadalo na mírný déšť, ale ten se nakonec nedostavil. Naopak – odpoledne vykouklo sluníčko a tak byla golfová část dvoudenní soutěže hrána za skvělých podmínek. Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.

V konečném účtování tak titul šampióna Farmax Ski & Golf Czech Championship 2009 v jednotlivých kategoriích získali:

Kategorie Ženy: Karin Kotková
Kategorie Senior: Pavel Gola
Kategorie MID: Jiří Janda
Kategorie MAIN: Kryštof Mejstřík
Kategorie Junior: Lukáš Doležal

Jednotliví vítězové dostanou mimo hodnotných cen i možnost reprezentovat Českou republiku při Mistrovství světa Ski & Golf  v rakouském Kaprunu v polovině května 2009.

Turnaj Farmax Ski & Golf Czech Championship 2009   se konal vůbec poprvé v České republice. Už teď je nutno říci, že to rozhodně nebyl ročník poslední. Zájem a nadšení jednotlivých účastníků byl obrovský. A tak je jasné, že tady vzniká nová tradice, která v našich končinách nemá konkurenci. Spokojené tváře všech hráčů-závodníků byly důkazem, že lyžování a golf jsou disciplíny,
které jdou parádně dohromady. Takže za rok zase nashledanou…