Lyže a golf, s větrem o závod

11.04.2010 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Janda(czechgolfproduction)  Druhý ročník zajímavého klání, které spojuje dvě sportovní disciplíny – lyžování a golf, se uskutečnil 9. a 10.dubna ve Špindlerově Mlýně a na Kunětické Hoře. Celá akce začala už 8. dubna večer, kdy se do Bar Restaurant Elan ve Špindlerově Mlýně sjeli první hráči. Naplněna byla kapacita turnaje: 126 účastníků. Slavnostní zahájení proběhlo ve velmi pohodové a přátelské atmosféře a předání závodních čísel bylo důstojným začátkem turnaje.

Páteční ráno ve “Špindlu” bylo sice jarní, ale obří slalom na Svatém Petru byl připraven dokonale, branky postavil, profesionál, Míra Kolář. Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích – senioři, ženy, muži, midi a junioři. Nejlepší čas zajela, a všem matadorům rybník vypálila, Veronika Rudolfová… Mezi seniory byl nejrychlejší Tomáš Doležal, v kategorii MID vyhrál Martin Vokatý. V kategorii MAIN zajel skvěle Vlastimil Štefl a juniorskou kategorii ovládl Lukáš Doležal, který se bohužel zranil a nemohl v druhém hracím dni obhajovat svoje loňské prvenství.

Po náročném lyžařském programu následoval přesun na golfové hřiště na Kunětické Hoře. Tady vládl jarnímu golfu vítr. Dopoledne k tomu spadlo pár kapek a bohužel závěr startovního pole končil v dešti. Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.

V konečném účtování tak titul šampióna RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2010 v jednotlivých kategoriích získali:

Výsledky RWE Ski & Golf Czech Championship 2010:
Kategorie JUNIOR: Antonín Vajcík 152,9; Jakub Bareš 160,1;  Jan Bernášek 162,0
Kategorie MAIN: David Zelinka 151,5; Vlastimil Štefl 155,2; Jan Schovánek jun. 155,3
Kategorie MID:  Jiří Janda 150,9; René Čmiel 154,1; Jaroslav Martínek 156,2
Kategorie SENIOR: Petr Jireš 159,7; Pavel Gola 160,6; Josef Novák 165,4
Kategorie WOMEN: Eva Koželuhová 165,1; Karin Kotková 166,2; Barbora Doležalová 168,2

Titul absolutního vítěze, vítěze kategorie MID obhájil zkušený golfový profesionál Jiří Janda, letos mu na paty šlapal David Zelinka, který dokonce zahrál o jednu ránu lepší výsledek něž Jiří Janda, ale náskok z lyží uhájio o 0,6 bodu.

Jednotliví vítězové dostanou mimo hodnotných cen i možnost reprezentovat Českou republiku při Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu v polovině května 2010. v loňském roce české družstvo v konkurenci 50 týmů obsadilo vynikající třetí místo.

Záštitu nad celou tuzemskou soutěží nese energetická skupina RWE. Ta u nás dlouhodobě podporuje lyžování jako takové, je partnerem šestnácti lyžařských areálů a tento projekt přesně zapadá do oblasti jejího zájmu. “Ski & Golf je jednoznačně nejzajímavější akcí na závěr lyžařské sezony. Zároveň pomyslně otevírá rok golfový, což nám přijde symbolické. Proto, když jsme se se soutěží před rokem seznámili, rozhodli jsme se ji pojmout jako závěr našich zimních aktivit, který výborně doplní náš již fungující sponzoring. Nehledě na to, že jsme opravdu velkými fanoušky jak lyžování, tak golfu,” vysvětluje mluvčí společnosti RWE Martin Chalupský a jeden ze 125 účastníků tuzemského závodu.

Zájem a nadšení jednotlivých účastníků byl obrovský. A tak je jasné, že se potvrdila vzniklá tradice, která v našich končinách nemá konkurenci. Spokojené tváře všech hráčů-závodníků jsou důkazem, že lyžování a golf jsou disciplíny, které jdou parádně dohromady. Takže za rok zase nashledanou…