Lukáš Lizánek Mistrem české PGA na rány 2008

29.09.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Lukáš Lizánek se v Telči stal Mistrem České PGA na rány pro rok 2008. O jedinou ránu zpět zůstali Petr Skopový a John Horsky.  Obhájce Steven Bradley skončil na 6. místě. Dotace turnaje byla 350.000 korun, vítěz si odváží šek na 70.000 kč.

Nádherné počasí a skvěle připravené hřiště vytvořily příjemnou kulisu turnaje o mistra našich “profíků”. Šedesátka nejlepších profesionálů se sešla na krásném hřišti nedaleko historického klenotu, města Telče, aby odehrála dvoukolový turnaj o titul Mistra PGA C.  Oficiálním partnerem šampionátu  je společnost CZ Golf, hlavním sponzorem společnost Ittec.

Turnaj měl napínavou atmosféru, rozhodlo se až na poslední jamce. Lukáš Lizánek se do vedení usadil po prvním kole (-4), ve kterém zahrál pět berdíků a jediné bogey. Druhé kolo došel v paru, který stačil na vítězství.  Jeho nejbližšího pronásledovatele Petra Skopového určitě bude dlouho mrzet bogey na poslední jamce, které ho připravilo o možnost rozehrávky.

Celé kolo hrál ve velkém stylu, nebýt právě toho bogey na osmnáctce, došel by ho za 66 ran, se šancí vynutit  si play-off.  Petr Skopový se na druhé místo vytáhl z dvanáctého, na kterém přenocoval po výkonu z prvního kola 74. Jeho druhé kolo bylo nejlepším výsledkem turnaje.

John Horsky, který se Skopovým dělí konečné druhé  místo, podal velmi vyrovnaný výkon, v obou kolech se odchýlil o jedinou ránu a šel jako jediný obě kola pod par (70,71).

,

Nedařilo se Petru Ničovi. První kolo byl slibných -2, ve druhém však nasekal 76 ran, především v druhé devítce.  Skončil na 12. místě.

Za povšimnutí určitě stojí 4. místo Jirky Holého a  5. místo Tomáše Kamase.

Turnaj  “pískala” osvědčená dvojice rozhodčích Michael Jon a Jiří Kubelík. Organizaci mistrovství kromě zmíněných skvěle zajistili lidé z CZ Golf  Dalibor Lukeš, Radka Važanská a Katka Březinová.

Mistr PGA Czech na rány 2008 Lukáš  Lizánek kromě krásné skleněné trofeje získal  šek na 70.000 korun.