Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

LPGA – Wegmans LPGA Championship

11.06.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Ladies PGA Tour – Wegmans LPGA Championship, Locust Hill Country Club, New York, USA
(7.6. – 10.6.2012, časový posun -8 hodin)

 

Neděle – finálové kolo
Hlavní protagonistkou historické chvíle na LPGA Tour se stala Feng Šan-šan, první Číňanka, která zde získala turnajový titul. Dokázala to finišem v závěrečném kole, v němž zapsala 67 ran (-5) a dostala se na vítězné konečné skóre -6. Pohár a šek na 375 000 dolarů svou majitelku naprosto ohromily. „Stále tomu nemohu uvěřit. Dalo mi to spoustu sebedůvěry a věřím, že se mi to v budoucnu může podařit znovu,“ vydala ze sebe nakonec.
V neděli dvaadvacetiletá golfistka odevzdala čistou skórkartu, rozhodující z pěti birdie zahrála na pětiparové sedmnáctce a na poslední jamce jistila své prvenství parem. Musela ještě čekat na výsledky žen ve třech flightech za ní. Když dohrála poslední, bylo jasné, že Feng předčila o dvě rány čtveřici konkurentek, dělících se o druhou pozici. Letošní rok je pro debutující vítězku v zámoří skvělý. V březnu získala svůj první titul na Ladies European Tour a vyhrála také na japonském ženském okruhu. „V Číně je spousta vynikajících mladých hráček. Jsem první, ale jsem si jistá, že přijde druhá, třetí,“ dodala v pevném přesvědčení.
Obě hráčky českého původu zahrály na závěr svá nejlepší kola. Němka Sandra Gal 70  (-2) a s pěti birdie a třemi bogey skončila těsně za top 10, Američanka Jessica Korda 72 (E), ačkoli jí opět uteklo jednou double bogey jako ve všech předchozích dnech.
Další pořadí: 2. Pettersen, M. Mijazato, S. Lewis, Ji (-4), 12. Gal (-1), 30. Thompson (+6), 55. Korda (+11), 59. Tseng (+13).

Sobota – 3. kolo
Zase je jihokorejská vlaječka v čele leaderboardu a zase zásluhou jiné hráčky. Zatímco po pátku vedla matadorka Pak Se-ri, svou pozici neustála a přepustila ji krajance Ji Eun-hee. Ta byla jednou ze tří účastnic, které se ve třetím kole dostaly po 70 ran. Zapsala skóre 69 (-3) a první příčka jí patří díky průběžnému výsledku -4. A to přitom zahájila turnaj výsledkem 75.
Na samostatné druhé pozici je se ztrátou jednoho úderu Australanka Karrie Webb, další golfistky jsou seřazeny níž a v mínusu jich je zatím pouze třináct. Není mezi nimi zmíněná Pak, neboť zahrála 76 ran a klesla na bilanci +1. Tedy stejnou, jakou má také německá hráčka českého původu Sandra Gal. Ani jí se tentokrát nijak zvlášť nedařilo, o čemž svědčí zápis 75. Ještě horší, dokonce 79 ran, má na kontě Čechoameričanka Jessica Korda, v jejíž skórkartě je jen jedno birdie, ale hned dvě double bogey.
Další pořadí: 3. S. Lewis, Pettersen (-2), 7. M. Mijazato, Creamer (-1), 15. A. Mijazato, Gal (+1), 25. Gustafson (+3), 26. Thompson (+4), 43. Matthew (+7), 59. Tseng (+9), 68. Korda (+11).

Pátek – 2. kolo
Šest Korejek v první desítce a v čele Pak Se-ri, která sice opět nezahrála pod 70, avšak v podmínkách úvodní poloviny turnaje jí stačilo 71 ran (-1) k vedení s prozatímním skóre -3. Zapsala dvě bogey a tři birdie. „Do tohoto roku jsem nešla s přehnaným očekáváním,“ připomněla své problémy s ramenem, dnes už zažehnané. „Ale samozřejmě tyhle věci chcete,“ dodala v připomínce toho, že o tituly byla zvyklá usilovat ještě v nedávné minulosti.
Mezi čtyřmi hráčkami, které se seřadily na druhém místě se ztrátou jednoho úderu, je také Němka českého původu Sandra Gal. Stejně jsou na tom momentálně další Jihokrejka Inbee Park, Američanka Paula Creamer a Japonka Mika Mijazato.  Po amatérské mistryni České republiky na rány z roku  2007 je druhá česky mluvící hráčka Jessica Korda (mimo jiné amatérská mistryně ČR na jamky 2006) na 39. místě s bilancí +4. Nedaří se světové jedničce Tseng Ya-ni. Se sedmi ranami v plusu je až na 64. místě, takže cutem prošla přesně s jeho hodnotou.
Další pořadí: 6. Pettersen (-1),  12. A. Mijazato, S. Lewis (E), 19. Gustafson (+1), 26. Thompson (+2), 31. Matthew (+3), 39. Korda (+4), 64. Tseng (+7).
Cutem neprošly: Hedwall, McPherson, Stanford, Muňoz, Wie.

Čtvrtek – 1. kolo
V čele turnaje je trojice Španělka Betariz Recari, Američanka Ryann O´Toole aItalka  Giulia Sergas se skore -3.  Sandra Gal je na 11. místě (-1), Jessica Korda je na 39. pozici (+3).  Světová jednička Číňanka Yani Tseng začala nevalným výsledkem +4 a přenocuje na 80. pozici. Tornádo sezóny Američanka Stacy Lewis je na 17. pozici (E).
Další umístění:  4. Kerr, Ai Miyaizato (-2),  11. Pettersen (-1),  39. Thompson, Wie, Boeljon, Pressell  (+2), 80. Gulbis (+4), 100. Hedwall (+5), 125. L.Davies (+7).

První major turnaj se blíží. Titul bude obhajovat loňská vítězka a světová jednička Yani Tseng. Tento turnaj již vyhrála dvakrát, přidá i třetí titul? Dále budou hrát Ai Miyazato, Mika Miyazato, Paula Creamer, Lexi Thompson, Laura Davies, Anna Nordqvist, Sandra Gal, Suzann Pettersen, Katherine Hull, Minea Blomqvist, Stacy Lewis, Na Yeon Choi či Jessica Korda.

Hraje se na hřišti Locust Hill Country Club s parem 72 a délkou 5 974 metrů.

Dotace turnaje je 2,5 mil. dolarů (13 milionů korun českých) a vítězka si odnese 375 tis. dolarů (7,5 mil. korun českých).

Odkazy: … Locust Hill Country Club …   Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnajeFinanční žebříčekRolex Rankings