Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LPGA – ShopRite LPGA Classic

04.06.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Turnaje, V zahraničí
A A A

Ladies PGA Tour – ShopRite LPGA Classic, Stockton Seaview Hotel and Golf Club, Galloway, New Jersey, USA
(1.6. – 3.6.2012, časový posun -8 hodin)

Stacy Lewis

Neděle – finálové kolo

Stacy Lewis stačilo 71 ran, což je even par, na uhájení turnajového titulu. Ztratila sice dvě rány ze svého náskoku, i tak ale před druhou Katherine Hull z Austrálie vyhrála o čtyři údery. Ke konečnému výkonu -12 se vítězná Američanka dostala přes při bogey a jedno double bogey, což dokázala kompenzovat pěticí birdie. „S takovým náskokem bylo těžké udržet koncentraci,“ přiznala.

Sedmadvacetiletá golfistka se posunula ze sedmého na třetí místo světového žebříčku. „To je takový postupný cíl, být nejvýše postavenou Američankou, a tím konečným je být světovou jedničkou,“ pronesla sebevědomě.
I když jinak působila skromně. „Vyhrát dva turnaje ze tří startů, to je něco úžasného. Nevím co říct, prostě se mi hra hodně daří,“ doplnila čerstvá majitelka šeku na 225 tisíc dolarů. „Na začátku tohoto roku jsem chtěla získat co nejvíc bodů do Solheim Cupu,“ odkryla další část své motivace.
Jessica Korda neměla svůj den. Také ona zapsala jedno double bogey, ale po jediném biride kola na jedenácté jamce se ještě držela v padesátce průběžného pořadí. Pak ovšem ještě třikrát své skóre zhoršila a klesla až na druhou nejhorší konečnou bilanci turnaje +8.
Další pořadí: 3. M. Mijazato, Muňoz (-7), 5. Thompson (-6), 8. Creamer (-5), 10. A. Mijazato (-4), 12. Tseng (-3), 18. Davies, Pettersen (-2), 59. Matthew (+5), 65. Hedwall (+6), 76. Korda (+8).

 

Sobota – 2. kolo
Američanka Stacy Lewis pokračuje v krasojízdě sama, konkurentky odpadají. Předvedla stejné kolo jako to první – 65 ran (-6) – a vede s průběžným výsledkem -12 o plnýchšest ran před Annou Nordqvist ze Švédska. Japonka Mika Mijazato, se kterou se Lewis dělila o vedení po prvním kole, hrála o osm ran hůř a spadla na sedmou pozici.
V dubnu v Mobile Bay se vedoucí hráčce podařilo stejné postavení před finálovým kolem přetavit v turnajové vítězství. „Doufám, že mi ta zkušenost pomůže. „Tam jsem hrála na jistotu, místo abych předváděla svou hru, a málem se mi to vymstilo,“ dodala sedmá hráčka světového žebříčku, která si podobně jako v úvodním kole neodpustila double bogey (na čtyřparové šestce), ale jejích osm birdie tuto chybu dostatečně eliminovalo.
Jessica Korda je na 54. příčce a její bilance +3 znamená, že zvládla svou roli v kritické chvíli, protože před poslední jamkou byla těsně nad cutem, který hrozil posunout se ještě výš. Nestalo se, a tak díky birdie prošla Čechoameričanka dokonce o dvě rány. To se nepodařilo Sandře Gal. Němka českého původu zahrála +6 a v turnaji skončila.
Další pořadí: 3. Hull, Ryu, Creamer, Muňoz (-5), 7. Tseng (-4), 11. A. Mijazato (-3), 17. Thompson (-2), 21. Pettersen (-1), 32. Davies (+1), 54. Matthew, Hedwall, Korda (+3).

Pátek – 1. kolo
Mika Mijazato startovala jako členka prvního flightu, což jí úplně nesedí. „Mám radši, když kolem bouří víc lidí,“ přitakala, že až na osmnáctém greenu byla s diváckou kulisou spokojena. Přesto se ke skóre 65 ran (-6) dostala bezchybným výkonem se čtyřmi birdie a eaglem z pětiparové devítky. Japonka se tím ujala společného vedení s Američankou Stacy Lewis. Její skórkarta je ovšem o něco rozmanitější. Zajímavá je zejména série birdie – double bogey – eagle z úvodu hřiště, kam však hráčka zavítala uprostřed svého kola, neboť začínala na desátém odpališti.
„Na tomhle hřišti se vám lehce stane, že dáte špatnou ránu, nebo se vám míč špatně odrazí. Z toho jsou bogey a já jsem s tím vědomím do turnaje šla,“ vysvětlila Lewis, že ji peripetie jejího kola nemohly rozhodit.
Jessica Korda je po startu za 73 ran (+2) na konci první padesátky průběžného pořadí, zatímco další hráčka českého původu Sandra Gal zahájila ještě o dvě rány hůř a čekají ji boj o cut.
Další pořadí: 3. Uribe, Creamer (-4), 6. Muňoz, Thompson (-2), 13. A. Mijazato (-1), 24. Tseng (E), 48. Korda (+2), 68. Pettersen (+3), 87. Gal (+4).

Minulý rok zde zvítězila Brittany Lincicome. Letos to bude mít mnohem těžší díky nabitému startovnímu poli. Hrát bude Yani Tseng, Ai Miyazato, Paula Creamer, Lexi Thompson, Laura Davies, Anna Nordqvist, Sandra Gal, Suzann Pettersen, Katherine Hull, Minea Blomqvist, Stacy Lewis, Na Yeon Choi či Jessica Korda.

Hraje se na hřišti Stockton Seaview Hotel and Golf Club s parem 71 a délkou 5 628 metrů.

Dotace turnaje je 1,5 mil. dolarů (13 milionů korun českých) a vítězka si odnese 375 tis. dolarů (7,5 mil. korun českých).

Odkazy: … Stockton Seaview Hotel and Golf Club …   Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnajeFinanční žebříčekRolex Rankings

.