LPGA – Mizuno Classic pro Stacy Lewis

04.11.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

LPGA Tour – Mizuno Classic, Kintecu Kašikodžima Country Club, Mie, Japonsko
(2. – 4.11.2012, +8 hod)

 

 

Stacy Lewis

Neděle – finálové kolo
Na trhák, do jakého se pustila Stacy Lewis, nedokázala zareagovat žádná z konkurentek, ani Lee Bo-mee, jíž se navlas stejný povedl o den dříve. „Cítila jsem formu už včera,“ smála se vítězná Američanka. Zakončila turnaj s bilancí 11 ran pod par a za své páté vítězství na okruhu (letos čtvrté) si připsala 180 tisíc dolarů. Je druhá jak ve finančním žebříčku, tak v bodovém pořadí o nejlepší hráčku roku. Obojí vede Jihokorejka Park In-bee.
Lewis na závěr zahrála 64 ran (-8) a podobně jako Jihokorejka v sobotu předčila tentokrát ona ostatní velmi výrazně, o tři rány a víc. Vedoucí hráčce by přitom býval stačil jeden úder do mínusu a vynutila by si aspoň play-off. Jenže Lee přinesla výsledek 72 (E) a v konečném pořadí bylo o jednu ránu horší než Lewis. Třetí místo obsadila se ztrátou dalšího úderu domácí Ajako Uehara a světová jednička Tseng Ya-ni z Tchaj-wanu na samostatné čtvrté pozici zaostala za vítězkou o čtyři.
Co rozhodlo o tom, že asijskou nadvládu nakonec protrhla zámořská golfistka, byl její finiš. Lewis do jedenácté jamky zahrála už pět birdie, ale na zmíněné tříparové jamce také druhé bogey dne. Její trhák přišel vzápětí. Dvěma birdie se dostala mezi uchazečky o vítězství a kolo zakončila další trojicí birdie na jamkách 16, 17, a 18. „Zakončit turnaj takovými třemi putty je neuvěřitelné,“ zážila vítězka. Lee B.M. střídala lepší okamžiky s horšími, ale jelikož znala výsledek té, která ji ohrozila, měla dost příležitostí se vrátit na samý vrchol leaderboardu. Jelikož po birdie na třináctce obešla zbylých pět jamek v paru, zůstala definitivně druhá.
Další pořadí: 5. Nordqvist, Choi N.Y. (-6), 9. Icher (-5), 14. Shin J.Y. (-4), 17. M. Mijazato, Stanford (-3), 27. Feng (-2), 32. Webb (E), 61. Hedwall (+5).

Sobota – 2. kolo
Zdaleka nejvýraznější počin dne předvedla Jihokorejka Lee Bo-mee a jeho záslouhou se dostala do čela výsledkové listiny. Osm birdie dalo dohromady skóre 64 ran (-8) a do finálového kola půjde jeho autorka s bilancí -10 a náskokem čtyř ran před domácí hráčkou Rikakou Morita. Také tato Japonka se vyšvihla nahoru díky dobrému dennímu výsledku 68 (-4), lepší už k vidění nebyl. Další hráčky mají odstup dalších dvou ran a Francouzka Karine Icher s Američankou Angelou Stanford na děleném třetím místě jsou obklopeny asijskou převahou, spolu s nimi je takto vysoko například i spolufavoritka Choi Na-yeon z Jižní Koreje.
Vedoucí Lee má po dvou odehraných kolech netradiční bilanci. Zapsala až dosud dvanáct birdie, žádné bogey, zato však v pátek jedno double bogey na tříparové jedenáctce. Podruhé se jí však nelekla a dosáhla zde svého jediného birdie na parech 3. Po dvou letech na korejském okruhu se předloni stala Hráčkou roku a zkusila to na japonském. Hned získala jeden turnajový titul. „S LPGA nemám vůbec žádné plány,“ přiznala se. „Možná za dva nebo tři roky,“ dodala nesmělá, ale cílevědomá hráčka. Nezmění prý názor, ani kdyby v Kintecu vyhrála.
Další pořadí: 8. S. Lewis, Tseng, Shin J.Y. (-3), 16. Feng (-2), 34. Nordqvist (-1), 33. M. Mijazato, Webb (+1), 55. Hedwall (+4).

Pátek – 1. kolo
Domácí půda svědčila japonským golfistkám, ale jihokorejská konkurence se ukázala i tady. O vedení se dělí domácí hráčka Ajako Uehara se sedmou ženou světa Shin Ji-yai. Obě zahrály výsledek 68 ran (-4) a obě ho dosáhly shodně přes pět birdie a jedno bogey. O třetí pozici se dělí šest konkurentek, mezi nimi je jen dvě neasijské, Beatriz Recari ze Španělska a Američanka Angela Stanford. Jinak jsou tam opět dvě Japonky, Korejka a Číňanka.
Shin zahrála bogey v té nejnevhodnější chvíli, na poslední jamce. „Drive byl dobrý, ale pak jsem se pětkou železem nedokázala dostat na green. Chip nebyl dobrý a pak ten putt… Ale to je golf. Ještě máme dva dny a jedno bogey na jeden víkend stačí,“ usmála se svému smělému předsevzetí hráčka, jež si jinak takové skóre v silném větru pochvalovala. Její výrok nebyl náhodný. Na hřišti Kintecu Kašikodžima totiž zahrála první bogey od roku 2009.
Další pořadí: 19. M. Mijazato, S. Lewis, Tseng (-1), 50. Hedwall (+2).

Hraje se poslední turnaj v rámci tour čtyř turnajů, které se hráli napříč Asií. Hrálo se v Jižní Koreji, Malajsii, Tchaj-wanu a nyní se bude hrát v Japonsku. Vítězka z minulého roku Momoko Ueda se chystá na obhajobu. Konkurencí ji budou dělat vedoucí hráčka money listu Inbee Park, Stacy Lewis, Mika Miyazato, Na Yeon Choi, Anna Nordqvist, Caroline Hedwall, Jiyai Shin či Karrie Webb.

Hraje se na hřišti Kintetsu Kashikojima Country Club s parem 72 a délkou 5 949 metrů.

Turnaj je dotován 1,2 mil. dolarů (23,4 mil. korun českých) a vítězka si odnese šek v hodnotě 180 tis. dolarů (3,6 mil. korun českých).

Odkazy: … Kintetsu Kashikojima Country Club … Satelitní mapa hřiště … Stránky turnaje … Finanční žebříček