LPGA – Sime Darby LPGA Malaysia

14.10.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

LPGA – Sime Darby LPGA  Malaysia, Kuala Lumpur, Malajsie (11. – 14.10.2012)

 

 

 

 

Inbee Park

Neděle – finálové kolo
Obhájkyně prvenství Choi Na-yeon si nechala titul na poslední chvíli ukrást svou jihokorejskou krajankou Park In-bee. Vítězka dosáhla po výkonu 67 ran (-4) celkového skóre -15, což by normálně mělo být v silách její konkurentky a favoritky. Ta popřela svoje tvrzení ze sobotního večera, že jí stačí kontrolovat vlastní hru. Jenže s ní dosáhla jen na 71 ran, což je par hřiště. Choi nakonec zaostala za vítězkou o dvě rány a obsadila druhé místo. Nejlepším výkonem dne se na samostatnou osmou pozici protlačila Jessica Korda.
Čechoameričanka předvedla několik famózních úderů. Základ pro svůj výkon položila sérií čtyř birdie na jamkách 2 až pět. Pak střídala birdie, pary a bogey až do čtrnáctky. Její rozhodující trhák přišel vzápětí. Na tříparové jamce č. 15 poslala míč skvěle k praporku a skórovala do birdie. Vrcholem dne byl eagle na pětiparové šestnácté jamce. Dohromady to dalo výkon 64 ran (-7) a posun na celkovou bilanci osm ran pod par. Po únorovém vítězství na Australian Open je to druhé letošní umístění devatenáctileté golfistky v top 10.
V době, kdy už Korda mohla oslavovat, odehrávalo se na hřišti závěrečné drama. Park se postupně propracovala před Choi, ale bogey na sedmnáctce ještě dalo šanci obhájkyni. Ta však na stejné jamce zahrála double bogey a ani další bogey vítězky, trochu rozhozené vývojem, na posledním greenu už nic nezměnilo na konečném pořadí.
Němka českého původu Sandra Gal si ještě mírně polepšila. Po deseti jamkách měla na kontě jen třibogey, ale mezi třináctkou a osmnáctkou zahrála čtyři birdie a po vyrovnaném turnajovém výkonu 72-71-70-70 jí patří dělená třicítí pozice v konečném pořadí.
Další pořadí: 3. Webb (-12), 4. Matthew (-11), 5. Ryu (-10), 8. Korda (-8), 9. M. Mijazato, A. Mijazato (-7), 19. Feng, S. Lewis, Pettersen (-4), 30. Thompson, Gal (-1), 38. Wie, Shin J.Y. (+1), 49. Tseng (+5).

Sobota – 3. kolo
O dvě rány napřed oproti nejbližším konkurentkám je Choi Na-yeon, vedoucí hráčka turnaje, která má po třech kolech skóre -13. Je to náskok o jednu ránu větší, než jaký měla loni ve stejné pozici. Před rokem ji udržela a získala v Kuala Lumpur titul. Že by měla letos obhajobu lehčí, o tom jihokorejská golfistka nechtěla ani slyšet. „podobné je to v to, že nemusím brát ohled na to, jak budou hrát ostatní. Zítra budu sledovat leaderboard, abych věděla, jaká je situace, ale nemusím se starat o to, jaké skóre mají jiné hráčky,“ dodala.
Jiné hráčky, to znamená hlavně její krajanka Park In-bee. Ta jediná dokázala držet krok a zůstává po třech kolech v závěsu dvou úderů. Zatímco Choi zapsala výkon 68 ran (-3), Park byla tentokrát o tři údery lepší. Její skórkarta je navýsost excentrická, protože až do jedenácté jamky obsahuje zápisy samých parů, kdežto pak jsou v ní až na čtrnáctku jen birdie. Další hráčky už za vedoucí ženou zaostávají výrazněji.
Jessica Korda vykazuje sestupnou tendenci svých výkonů. Jejích sobotních 73 ran (+2) znamená opět zhoršení, tentokrát o dvě rány, a pokles na bilanci -1,což momentálně znamená až dělené 28. místo. Vyhlídky, že by se Čechoameričanka vrátila do top 10, jsou malé. Její krajanka reprezentující Německo Sandra Gal zahrála naopak nejlépe na turnaji – 70 (-1) – a podobně jako v pátek se o jeden úder zlepšila. Momentálně zaujímá dělenou 32. pozici.
Další pořadí: 3. Webb (-9), 4. A. Mijazato, Pettersen (-8), 6. Creamer, Matthew, M. Mijazato (-7), 10. Ryu (-5), 21. Shin (-3), 28. Korda, S. Lewis (-1), 32. Gal, Feng (E), 44. Thompson (+3), 53. Tseng (+5).

Pátek – 2. kolo
Choi Na-yeon potvrdila, že malajsijské hřiště, kde se loni dočkala turnajového titulu, jí opravdu sedí. Po výkonu 67 ran (-4) se osamostatnila v čele, protože Australance Karrie Webb, jež se s ní po prvním kole dělila o vedení, se tolik nedařilo a klesla na dělenou sedmou pozici.
Čtvrtá hráčka světa Choi po bezchybném prvním kole sice tentokrát zapsala dvě bogey (z toho jedno na předposlední jamce), ale i tak se s průběžnou bilancí -10 udržela v čele. Na druhé místo se nečekaně posunula Američanka Syndee Michaels, na Choi ztrácí dva údery. Nejlepší výkon první poloviny turnaje 64 (-7) předvedla Švédka Suzann Pettersen a vyhoupla se na dělené třetí místo.
Jessica Korda tentokrát dokázala sestavit even par a vypadla z první desítky. Se třemi ranami v mínusu, které si přenesla ze čtvrtečního programu, figuruje americká golfistka českého původu na dělené 19. pozici. O ránu, rovněž na even par, se zlepšila další česky hovořící hráčka Sandra Gal a zůstala v páté desítce průběžného pořadí:
Další pořadí: 3. Pettersen, M. Mijazato (-7), 7. Creamer, Matthew, Webb (-6), 12. A. Mijazato (-5), 19. S. Lewis, Korda (-3), 24. Thompson (-2), 28. Shin, Ryu (-1), 36. Feng (E), 41. Gal (+1), 62. Tseng (+8).

Čtvrtek – 1. kolo
O vedení se dělí obhájkyně titulu Choi Na-yeon s Karrie Webb. Jihokorejka i Australanka zahrály 65 ran (-6) a o jeden úder předčily Japonku Miku Mijazato a další Korejku Yoo Su-young na děleném druhém místě. „Takový výsloedek je dobrý na jakémkoli hřišti,“ uvedla vítězka letošního US Open Choi a dodala: „Na tomhle hřišti se ale cítím velice sebejistá.“
Skvěle začala Jessica Korda. Čechoameričanka zapsala výsledek 68 ran (-3) a zařadila se na dělené osmé místo. Její rodačka Sandra Gal, reprezentující Německo, zahájila turnaj se skóre 72 (+1) na děleném 46. místě.

Turnaj určený pro 60 hráček má výborné obsazení, na startu je celá řada z Top 10 hráček žebříčku Rolex Rankings. Hrát budou Ai Myiazato, Kerr, Shin, Tseng a Pettersen, Thomson, Wie, Davies, Gulbis, Gal, Korda a  Nocera.

Hraje se na hřišti Kuala Lumpur Golf & Country Clubu, které má par 71, délka  5.677 metrů.

Dotace turnaje je 1,9 milionu dolarů (32 mil. korun českých).

Odkazy:  … Kuala Lumpur GC … Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje … Světový žebříček … Rolex Ranking