LET PGM na Albatrossu, vítězí Melissa Reid

23.06.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A


Prague Golf Masters, Albatross , Vysoký Újezd, Česká republika
(22. – 24.6.2012)

Melissa Reid

Neděle – 3- kolo, den třetí
Zvítězila Angličanka Melissa Reid, která tak dala pomyslný dárek své před několika týdny tragicky zesnulé matce. „Tento turnaj a toto hřiště se staly mými oblíbenými. Neměla jsme žádná očekávání, začala jsem trénovat až 10 dní před turnajem. Finále bylo těžké, dlouho jsem se nemohla dostat do hry. Pomohlo birdie na sedmnáctce. Před puttem na osmnáctce jsem po tom, co mě potkalo  nebyla ani trochu nervozní. Děkuji své mamince,“ řekla Reid po skončení kola.

Na druhém místě skončila Italka Diana Luna (-8), na třetím Australanka Rachel Bailey a Angličanka Rebecca Hudson (obě -7).

Další umístění: 16. Wesberg, Nocera, Croce (-3), 20. Davies (-2), 50. ooth (+1),  53. Parker (+2),  63. Kamasova (+4).

Klára Spilková

Sobota – 2. kolo, den druhý
Ani Klára Spilková, ani Denisa Sobotková, ani Karolína Vlčková. Ve finále Prague Golf Masters žádná Češka nebude. Spilková skončila jeden úder za hranicí cutu. Amatérka Karolína Vlčková, která dávala po skvělé první devítce za 34 ran naději svým příznivců, že ji uvidí v posledním kole, zahrála tu druhou o sedm ran hůře a s celkovým skore +4 se do cutu se taky nevešla. Přesto je její vystoupení v tak kvalitním turnaji velikým příslibem a důkazem, že to umí, že to v ní je a je jen otázkou času, kdy přijdou veliké úspěchy. Velmi dobře si vedla profesionálka Denisa Sobotková, ale ani  ona nepostoupila.  Ostatní české hráčky skončily v poslední dvacítce výsledkové listiny.

Vede Angličanka Melissa Reid (-9) před Italkou Stefanií Croce (8) a Němkou Elisabeth Ester (-6).
Cutem dále neprošly: Becky Brewerton, obhájkyně loňského vítězství Jade Schaeffer, Věra Šimanská, Jessica Yadloczky, Iliska Vervey.

Výsledková listinaKarolína Vlčková

Pátek – den první
Z českých hráček se dnes dařilo nejvíce Karolíně Vlčkové (+1). O dvě rány zpět jsou Klára Spilková a Denisa Sobotková (+3). Daniela Proroková došla +5,  Barbora Barcalová a Kristýna Pavlíčková shodně +8.  Katka Krásová došla +9 a Marie Luňáčková +11.

Vedoucím hráčkami jsou Eizabeth Esterl a Daniela Zorzi (-6) .

„Bylo to dobré, mrzelo mě, že jsem nedala žádné birdie. Neobtížnější asi byla osmička, kde jsem dala bogey. Výsledek +1 není špatná výchozí pozice do druhého kola. V celkovém výsledku bych si přála lepší výsledek než na Slovensku, kde jsem skončila na 48. místě,“ řekla Vlčková.

„Dnes se mi úplně nedařilo tak, jak jsem si přála, ale věřím, že zítra bude líp. Na jamce č. 18 jsem bohužel špatně trefila ránu a ta skončila ve vodě,. Zato jsem si spravila chuť na jamce č. 9, kde jsem zahrála birdie. Hřiště je velmi pěkně připravené a děkuji všem divákům za dnešní podporu,“ řekla Spilková.

Hřiště se mi moc líbí, dokonce víc než vloni, je moc krásné a velmi dobře udržované,“ pochvalovala si  hřiště vedoucí hráčka Italka Veronica Zorzi.

Po druhém kole bude cut pro 60 hráček a dělená místa. Jeho aktuální hodnota je +1.

Pořadí našich hráček po 1. kole:

Karolína Vlčková:


Čtvrtek – den nula
Den před turnajem proběhl ve znamení Pro-amů. Pro velký zájem se hrály dva, dopolední a odpolední.  V dopoledním zvítězil flight Angličanky Felicity Johnson s amatéry Šimkovou, Chajdou a Olbertem. V odpoledním zvítězil flight evropské jedničky, Skotky Carly Booth s hercem Vojtou Kotkem, producentem Davidem Ondříčkem a Josefem Strejcem (na obr. vlevo). Flight dosáhl v Texas Scramble neuvěřitelného skore  57 úderů. 

„Docela jsme koukali, jaké má ta holka dlouhé rány. Moc si nepovídala, byla soustředěná a na každém greenu trénovala několik puttů,“ řekl Ondříček serveru PGM. „Velký zážitek. Kdybyste ji potkali na ulici, neřekli byste, že je to evropská hvězda,“ dodal Vojta Kotek.

Dnes dvě hráčky slavily narozeniny, Stacey Keating a právě Carly Booth. Obě dostaly od pořadatele dort a spoustu květin.

Portál  Ladies European Tour dnes publikoval retrospektivní článek o Kláře Spilkové s fotografiemi Golf.cz.

V turnaji startuje osm českých hráček. Jejich startovní časy v pátek jsou:


Středa – den mínus jedna
Dnešní den na Albatrossu byl ve znamení cvičných kol. Klára obešla devítku a odjela na Zbraslav do Prague City Golf Clubu, kde hrála s flightem dětí Junior Pro-Am.

„Se svojí hrou jsem spokojená,“ odpověděla Spilková na dotaz, jak se cítí po cvičných kolech. „S hřištěm jsem velmi spokojená, moc se mi líbí,  je možná ještě lepší než vloni, všimla jsem si prodloužené patnáctky.“ řekla na adresu hřiště Albatross po cvičném kole. „Přála bych si samozřejmě vyhrát, ale Top 10 jako loni bude úspěchem,“ odpověděla na otázku, jaké by si přála umístění.
Určitě dávat putty, protože ferveje jsou tu široké, greeny poměrně veliké.,“ odpověděla reportérovi ČTK na otázku, jak může hráč na Albatrossu skórovat.


foto © Tristan Jones, Monika Dvořáková, Ivan Paggio

V turnaji startuje osm českých hráček. Jejich startovní časy v pátek jsou:
8:00 Marie Luňáčková, Caroline Westrup, Yu Yang Zhang z 1. odpalište
8:30 Karolína Vlčková (am), Carolline Masson, Jade Schaeffer z 10. odpaliště
8:40 Barbora Barcalová, Diana Luna, Gwladys Nocera z 10. odpaliště
9:20 Kateřina Krásová (am) – Věra Šimanská, Celine Palomar
z 1. odpalište
12:50 Klára Spilková – Carly Booth, Linda Wessberg z 10. odpaliště
13:00 Kristýna Pavlíčková (am), Becky Brewerton, LIne Vedel z 10. odpaliště

13:30 Denisa Sobotková, Zuzana Kamasová, Melene Jorgesen  z 10. opaliště
13:40 Daniela Proroková, Jenny Kuosa, Sara Ardstrom z 10. odpaliště


.