Lefty na Ryder Cupu: Amerika mění přístup

29.09.2016 | Turnaje | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí
A A A
Phil Mickelson

Phil Mickelson

Nejeden hráč v průběhu posledních let vyzdvihoval evropský tým za jeho týmovost a soudržnost. Naposledy to byl Chris Wood, hráč evropského týmu.

„Evropská túra má více rodinnou atmosféru. Jsme více spolu. I společně večeříme. V Americe hráči neustále pendlují mezi turnaji a rodinou, takže netráví moc času s ostatními hráči. A je to vidět, že asi nejsou opravdový tým“.

Že na tom asi opravdu něco bude, si všiml Phil Mickelson i ostatní hráči z týmu, a přisuzují nedostatku týmovosti prohry z posledních let.

„Spojené státy zaujaly nový přístup k Ryder Cupu s cílem ukončit tři sezóny trvající prohru,“ říká Phil Mickelson, nejzkušenější hráč amerického týmu, který vyhrál 46% svých zápasů. „Nový přístup sdílí hráči, zástupci kapitána i kedíkové, a máme v plánu takhle pokračovat i v roce 2018 a 2020“.

„Obdivuju evropské hráče za jejich schopnost podržet se navzájem, protože pokud jste opravdu tým, tak můžete dosáhnout mnohem větších úspěchů, než jednotlivec. Budeme hrát proti silnému evropskému týmu, a můžu slíbit, že předvedeme to nejlepší, co umíme,“ přiznává pětinásobný major vítěz.