Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Langer začal vítězstvím v Pro-Am

17.09.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Na správnou notu se naladil Bernhard Langer jako obhájce trofeje před pátečním startem druhého ročníku golfového turnaje Casa Serena Open. Němec totiž vyhrál čtvrteční turnaj Pro-Am, jehož se zúčastnilo celkem 19 čtyřčlenných týmů složených vždy z jednoho profesionála a tří amatérů.„Nebudu se zlobit, pokud to stejně dopadne i v neděli,“ řekl 52letý Langer a na adresu turnaje European Senior Tour s celkovou dotací 600 000 eur dodal: „Hrál jsem po celém světě, ale zřídkakdy jsem slyšel takovou chválu na turnaj po jeho premiéře, jako tomu bylo loni. A to jsou tady tři kapitáni Ryder Cupu a další vynikající hráči, kteří už mají ledacos za sebou.“

Roztěž 17. září – Na správnou notu se naladil Bernhard Langer jako obhájce trofeje před pátečním startem druhého ročníku golfového turnaje Casa Serena Open. Němec totiž vyhrál čtvrteční turnaj Pro-Am, jehož se zúčastnilo celkem 19 čtyřčlenných týmů složených vždy z jednoho profesionála a tří amatérů.

„Nebudu se zlobit, pokud to stejně dopadne i v neděli,“ řekl 52letý Langer a na adresu turnaje European Senior Tour s celkovou dotací 600 000 eur dodal: „Hrál jsem po celém světě, ale zřídkakdy jsem slyšel takovou chválu na turnaj po jeho premiéře, jako tomu bylo loni. A to jsou tady tři kapitáni Ryder Cupu a další vynikající hráči, kteří už mají ledacos za sebou.“

Hřiště Casa Serena Golf na Roztěži u Kutné Hory sice na úvod Pro-Am smáčel déšť, ale v druhé polovině turnaje ustal a díky bezvětří a teplému počasí se hrálo v nejlepších podmínkách. Většina amatérů vyzkoušela osmnáct privátních jamek poprvé a stejně jako Langer pěla chválu na vynikající fairwaye i greeny.

Mezi účastníky Pro-Am byli například architekt hřiště Robin Hiseman, herci Jiří Bartoška a Marek Eben, operní zpěvák Luděk Vele či viceprezident České golfové federace Jan Jenčovský. Langerův vítězný flight tvořil mj. Terry Gou, šéf firmy Foxconn, která hřiště na Roztěži vlastní stejně jako celý turnaj.

Casa Serena Open na tři kola po 18 jamkách začíná v pátek 18. září od 7.50 a pokračuje následující dva dny s nedělním finále, kdy bude znám vítěz a majitel šeku na 90 000 eur. Diváci mají vstup na Roztěž zdarma, ke hřišti se dostanou rovněž volnou dopravou autobusy z parkoviště závodu Foxconn v Kutné Hoře.

Výsledky Pro-Am Casa Serena Open 2009: 1. Langer (Gou, Clark, Bond) 52 bodů,   2. Giedeon (Llambi, Šavrda, Sedlář) 52,   3. Johnstone (Campbell, Watters, Bína) 52… 6. Torrance 47, 11. Rocca 46, 17. Woosnam 43, 19. Mitchell 42.

Čeněk Lorenc, Casa Serena Open