Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Lady Abrahams Trophy – v prvním ročníku vítězí družstvo Jihu

24.04.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Na počest jednoho z pilířů historie českého golfu, v lednu zesnulé lady Luisy Abrahams, uspořádá Česká golfová federace každoročně utkání ženských týmů, složených z našich v současnosti nejlepších hráček. První ročník utkání ženských družstev severu proti jihu, Lady Abrahams Trophy, se uskutečnila o víkendu 22.-23. dubna, na půvabném hřišti v Telči. Prvním držitelem obrovského putovního poháru je družstvo Jihu, ve složení Edita Nechanická, Silvie Dittertová, Marie Šebestová, Kateřina Růžičková, Stanislava Kopejtková, Petra Kvídová, Veronika Holišová. Kapitán Jan Herman, hrající asistent Stanislava Kopejtková.

Lady Luisa Abrahams je významná postava historie českého golfu. Její jméno se jako zlatá nit vine událostmi našeho golfu dvacátého a jednadvacátého století. Žena s pohádkovým životním příběhem nás opustila letos v lednu. Petr Žák, majitel agentury Meredith, který pro ČGF již mnoho let organizuje prestižní utkání mužských týmů Východ- Západ, nabídl ČGF uspořádat na její počest stejný formát utkání pro ženy. Předseda STK Karel Vopička doplnil, že pro vyrovnání významu obou utkání je vhodné přejmenovat utkání mužů podle další stěžejní postavy české golfové historie na Prezident Goldscheider Trophy. Návrhy byly s potěšením okamžitě přijaty a datum Lady Abrahams Trophy stanoveno na víkend po Velikonocích. Prezident Goldscheider Trophy se uskuteční 6. – 8.10.2006 na hřišti v Mnichu.

Nominaci nejlepších ženských golfistek České republiky na Lady Abrahams Trophy provedli kapitán Severu, viceprezident ČGF Ivan Boroš a kapitán Jihu, viceprezident ČGF Jan Herman. Utkání, stejně jako Prezident Goldscheider Trophy mělo především společenský charakter, protože má sloužit k neformálnímu setkání vedení České golfové federace s naší ženskou golfovou špičkou. Proto spíše než nervy a očekávání výsledků bylo na Lady Abrahams Trophy charakteristické pošťuchování, hecování kapitánů a dobrá nálada hráčů a hráček. Utkaní se nemohl účastnit prezident federace Milan Veselý, který je pracovně mimo republiku.

První Lady Abrahams Trophy proběhla v Telči, v sobotu 22. a v neděli 23. dubna. Hřiště v Telči, přestože má za sebou pouze půl sezóny hry (bylo otevřeno vloni v červenci) je již v dobré formě. Tráva na fervejích houstne a greeny jsou již velmi dobré. Druhá devítka, která bude otevřena za dva měsíce, zařadí areál mezi nejhezčí resorty v Čechách, také díky pobytovému areálu Šiškův mlýn , který je jeho součástí.
Hřiště se pochlubilo zbrusu novou klubovnou. Je vzdušná, prostorná, velmi členitá se spoustou oddělených prostorů, příjemných zákoutí a nezbytnou terasou. Je provedena v nejvyšším standardu, přitom bez jakékoli okázalosti. Povedla se.

Výsledky nejsou až tak důležité, ale pro pořádek: V soboru se hrály tři foursomy na jamky, ve kterých byl lepší Jih v poměru 2:1 a tři foursomy na rány, které jednoznačně vyhrály hráčky Jihu 3:0. V neděli dopoledne se hrálo sedm singlů na rány, které dopadly 4:3 pro Jih. Jih tedy vyhrál první Lady Abrahams Trophy celkovým skore 9:4. Utkání bylo ukončeno slavnostním vyhlášením a společným nedělním obědem. Na něm už bohužel chyběl viceprezident Honza Herman, kterého chytla ledvinová kolika a musel po ránu k lékaři.

Součástí setkání byl páteční turnaj hostů agentury Meredih, kterého se zúčastnily i naše reprezentantky. Zvítězil flight vedený Stáňou Kopejtkovou s pány Grygarem, Munzem a Holubem.

Sestava družstva Sever:
Zuzana Mašínová, Martina Dorníková, Lucie Šarochová, Šideri Váňová, Edita Urbanová, Andrea Jandíková, Klára Spilková. Kapitán Ivan Boroš, hrající asistent Marina Dorníková

Sestava družstva Jih:
Edita Nechanická, Silvie Dittertová, Marie Šebestová, Kateřina Růžičková, Stanislava Kopejtková, Petra Kvídová, Veronika Holišová. Kapitán Jan Herman, hrající asistent Stanislava Kopejtková

Reportáž z Lady Abrahams Trophy uvidíte v pořadu Golfžurnál, ve čtvrtek 4. května, v 19:05 na ČT2.