Lady Abrahams Trophy 2008 – Vítězí družstvo Severu 7:6

27.04.2008 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

„Ryder Cup“ českých ženských týmů Sever – Jih se potřetí hraje na počest veliké postavy českého golfu Lady Abrahams. Zvítězilo družstvo Severu v poměru 7:6 a obhájilo loňské vítězství. K přátelskému měření sil se na novém hřišti v Mladé Boleslavi sešly nejlepší hráčky České republiky. Vítězky hrály ve složení: Martina Kodejšová, Kateřina Růžičková, Klára Spilková, Šideri Váňová, Tereza Vavrušková, Barbora Vejlupková a hrající kapitánka Martina Dorníková.

Rozdělení hráček podle domovských klubů na Sever a Jih je dáno zeměpisně padesátou rovnoběžkou, ale moc vážně se nebere. Vždy je trochu klikatá.

Utkání, stejně jako Prezident Goldscheider Trophy má totiž  především společenský charakter. Spíše než nervy a očekávání výsledků je na Lady Abrahams Trophy charakteristické potěšení z prvního setkání po zimní sezóně, pošťuchování  a dobrá nálada hráček.

V sobotu se hrály foursomy a fourbally, v neděli singly.  Výsledky nehrají velikou roli, ale pro pořádek: Ve foursomech zvítězil Sever 2:1, ve fourballech zvítězil Jih 3:0 a v singlech zvítězil Sever 5:2

Turnaji ze všech sil přálo počasí, bylo svěže a slunečno, došlo i na vyšší faktory opalovacích krémů.

Akci pro ČGF pořádá agentura Meredith Petra Žáka. V pátečním turnaji hostů zvítězil flight vedený Klárkou Spilkovou.

Informace  o  hřišti

Z Archivu Golf.cz:…  LAT 2007 … LAT 2006