Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Lady Abrahams Trophy 2007 – vítězí Sever 9,5 : 3,5

29.04.2007 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Na počest Lady Luisy Abrahams, jednoho z pilířů historie českého golfu, obyvatelky Síně slávy českého golfu, uspořádala Česká golfová federace druhý ročník utkání ženských týmů s názvem Lady Abrahams Trophy. Týmy jsou složeny z našich v současnosti nejlepších hráček rozdělených na Sever a Jih České republiky. Utkání proběhlo 28. a 29. dubna na hřišti GC Mnich. Vítězem v poměru 9,5:3,5 se stalo družstvo Severu České republiky ve složení: Sandra Jantová, Martina Kodejšová, Kristýna Pavlíčková, Kateřina Růžičková, Šárka Seifertová a Klára Spilková. Hrající kapitánkou Severu byla Martina Dorníková. Utkaní byl přítomen prezident federace Milan Veselý.

Lady Luisa Abrahams je významná postava historie českého golfu. Její jméno se jako zlatá nit vine událostmi našeho golfu dvacátého a jednadvacátého století. Žena s pohádkovým životním příběhem nás opustila vloni v lednu. Petr Žák, majitel agentury Meredith International, který pro ČGF již mnoho let organizuje prestižní utkání mužských týmů Východ- Západ, vloni nabídl ČGF uspořádat na její počest stejný formát utkání pro ženy. Pro vyrovnání významu obou utkání bylo utkání mužů přejmenováno podle další stěžejní postavy české golfové historie Hanuše Goldscheidera, na Prezident Goldscheider Trophy.

Utkání má, stejně jako Prezident Goldscheider Trophy, především společenský charakter. Slouží k neformálnímu setkání vedení České golfové federace s naší ženskou golfovou špičkou. Spíše než nervy a očekávání výsledků byla na Lady Abrahams Trophy charakteristické dobrá nálada hráček. Utkaní byl přítomen prezident federace Milan Veselý.

Druhý ročník Lady Abrahams Trophy proběhl v Mnichu 28. a 29. dubna 2007. Hřiště v Mnichu bylo dokonale připraveno, jak je u zdejších hostitelů zvykem. Jako by pro toto hřiště neexistovalo sucho, byly greeny a ferveje v perfektním stavu. Areál patří mezi nejhezčí v Čechách.

„Jsme rádi, že Lady Abrahams Trophy zavítala do Nové Bystřice, pro naše hřiště je to veliká pocta. Udělali jsme všechno proto aby tato událost měla co nejlepší a nejdůstojnější průběh. Doufám, že hráčky i členové vedení federace budou mít na tento turnaj příjemné vzpomínky“ řekl manažer klubu a člen výboru ČGF Martin Lukschal. Dále se pochlubil, že za greenem jamky č. 12 vznikl nový rybníček, který obohatí scenérii hřiště, bylo zvětšeno odpaliště č. 1, před klubovnou vyroste nový putting green, na prostorné terase se chystá zimní zahrada a barbecue. „ Věřím, že náš tým greenkeeperů bude i v letošní sezóně pracovat na co nejvyšší kvalitě celého areálu a tím přinese radost všem návštěvníkům našeho resortu“ řekl dále Martin Lukschal.

Jak utkání dopadlo: V sobotu se hrály tři foursomy, klasická čtyřhra na jamky, ve kterých byl lepší hráčky Severu v poměru 2:1 a tři fourbally bestball na rány, které také vyhrály hráčky Severu 2,5:0,5. V neděli dopoledne se hrálo sedm singlů na rány, které dopadly 5:2 pro hráčky Severu. Kateřina Růžičková z družstva Severu vytvořila rekord hřiště, 67 ran. Sever tedy vyhrál druhou Lady Abrahams Trophy celkovým skore 9,5:3,5. Utkání bylo ukončeno slavnostním vyhlášením a společným nedělním obědem.

Součástí setkání byl páteční turnaj hostů agentury Meredih, kterého se zúčastnily i naše reprezentantky. Zvítězil flight vedený Kristýnou Pavlíčkovou s hráči: Petr Hála, Jakub Rainish a Miroslav Záleský.

Sestava družstva Sever:
Sandra Jantová, Martina Kodejšová, Kristýna Pavlíčková, Kateřina Růžičková, Šárka Seifertová a Klára Spilková. Hrající kapitán Martina Dorníková

Sestava družstva Jih:
Emily Curry Bartoňová, Erika Doleželová, Silvie Dittertová, Sylva Michálková, Marie Šebestová a Radka Vlašínová. Hrající kapitán Petra Kvídová.

Výsledky