Kynžvart vyzval hráče Golf.cz Tour

23.06.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Ve čtvrtek proběhl třetí turnaj Golf.cz Tour 2012. Tentokrát se hrálo na jednom z nejtěžších ne-li nejtěžším hřišti v České republice, na Kynžvartu. U registrace, která začala tradičně v osm hodin ráno, čekalo na hráče milé přivítání od našich hostesek Golf.cz Babes, od kterých dostali chutnou svačinu od Českého Gruntu, vody Activant a tašku s golfovými míčky, pivem Lobkowicz a brožurkami partnerů turnaje.

V klubovně na hráče čekala připravená snídaně z místní restaurace. V půl desáté přivítal Ondřej Hejma všechny hráče v klubovně a při té příležitosti si zástupci flightů losovali jamky, ze kterých v deset hodin startovali po zaznění signálu pro cannon start.

Hráči nebojovali nejen z hřištěm, ale i s dusným počasím. Naštěstí během turnaje nespadla jediná kapka deště. Jediné co kapalo, byl pot z hráčů, když se dostali do nesnází na hřišti.  Bylo pod mrakem, mezi kterými občas vykouklo sluníčko.
Na hřišti bylo připraveno vynikající občerstvení z restaurace Mozaika a káva od Mokacafee. U klubovny měla prezentaci společnost Okal, která staví nízkoenergetické dřevostavby.

Dle výsledků bylo poznat, že hráči ne zcela pokořili hřiště, spíše hřiště pokořilo hráče. I přesto se našli hráči, kteří zahráli skvělé výsledky. Hráčům se též dařilo na Vychlazené jamce. Vychlazená jamka znamená, že v případě, že hráč zahraje na vybrané jamce birdie, dostane koš netradičních piv z Pivni Mozaiky. Birdie na jamce č. 1 se podařilo zahrát třem hráčům.

Tentokrát se délka drivů nemusela odhadovat, ale díky partnerovi vložené soutěže, jsme věděli na metr přesně, jak dlouzí byli jednotliví hráči. Každý měl možnost vyzkoušet novinku od společnosti Garmin, která vypadá jako hodinky, ale je to měřič vzdálenosti.

Turnaj v Kynžvartu byl zařazen do série Red Bull Final 5, vložené soutěže na posledních pěti jamkách ve hře. Celkem 9 hráčů si odneslo, za své výkony na 5ti posledních jamkách speciální ceny. Účast na Red Bull Grand Final 5 golfovém turnaji, zásobu energie na celou golfovou sezónu a VIP vstupenky na hudební projekt Red Bull Flying Bach. Více o Red Bull Final 5 zde: www.redbull.cz/final5

Ještě před vyhlášením výsledků byla vyhlášena vložená soutěž trouble shot, kterého se zúčastnilo mnoho hráčů. Ještě aby ne. Veškerý výtěžek putuje na pomoc onkologicky nemocným dětem, kterým pomáhá Nadační fond Pink Bubble. Pro vítěze trouble shotu bylo připravena cena ve formě voucheru na green fee na hřiště Kynžvart a kšilt českého olympijského týmu. Děkujeme všem, kteří přispěli!

Výsledky turnaje:

Kategorie HCP 0 – 18:
1. místo – František Tausch
2. místo – Pavla Loukotová
3. místo – Jakub Keprta

Kategorie HCP 18,1 – 36:
1. místo – Josef Frýda
2. místo – Iva Taťounová
3. místo – Jana Míková

Kategorie HCP 37- 54:
1. místo – Martin Kováč
2. místo – René Svoboda
3. místo – Martin Chlumský

Vložené soutěže:
Longest drive muži: Petr Budka s 264 metry
Nearest to the pin: Martin Valigura s 352 cm od jamky
Vychlazená jamka: Karel John, Jakub Keprta, Martin Valigura
Trouble shot: Martin Valigura – jeho míček skončil 17 cm od jamky

Kompletní výsledky turnaje.