Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Kvalifikace midů na rok 2008 – vítězové Vilimovský a Truněčková

17.09.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Hra nervů spíš než hra ocelových svalů. Taková byla dvoudenní kvalifikace midů na rok 2008. Sedm žen a 78 mužů se vydalo do Mstětic u Prahy za svým snem. Získat jednu ze 36 hracích karet pro muže a dvou pro ženy, která jim zaručí plnoprávnou účast v jedné z nejprestižnějších túr českého amatérského golfu.

Osmnáctijamkové hřiště ve Mstěticích hodně připomíná skotský links díky své otevřenosti větru. Čtvrtek 13. a pátek 14. září však byly vůči hráčům milosrdné. Babí léto po několika dnech plískanic udeřilo plnou silou a utišil se i jindy všudypřítomný vítr. Prostě golfová idylka. Jenže – jak pro koho.

Ženy si po dohrání prvního kola stěžovaly na délku hřiště. „Je to fakt hodně dlouhé, být tady na čtyřparech druhou ranou na grýnu si můžu nechat jen zdát,“ říkala Jana Kubáňová. Ostatní hráčky jí souhlasně přitakávaly. Po dvou kolech si hrací kartu na příští rok vybojovaly Zuzana Trunečková (92, 89 ran) a Michaela Šimková (103, 93).

Mezi muži byla konkurence mnohem větší. Přesto někteří neztráceli optimismus jako třeba Láďa Jač: „Díval jsem se ráno do křišťálové koule a ta mně řekla, že na postup bude stačit dvakrát 90 ran. První krok jsem udělal, hrál jsem 87,“ liboval si ve čtvrtek odpoledne. Nutno předeslat, že měl pravdu. Na postupové 36. místo mezi muži stačilo dokonce dvakrát 92 úderů, jenže Láďa Jač své druhé kolo nezvládl a 99 ran ho odsunulo až na nepostupové 39. místo, pouhé dva údery za posledním šťastným postupujícím Jurajem Wernerem. Čelo výsledkové listiny mužů už po prvním kole obsadil zkušený Pavel Vilimovský, hráč s nejnižším HCP ve startovním poli. Jako jediný dokázal ve čtvrtek a potažmo během celého turnaje zahrát pod 80 úderů (78). Ačkoliv se druhý den o čtyři rány zhoršil (82), přesto mu to bohatě stačilo na vítězství v kvalifikaci, a to o plných šest ran před Zdeňkem Kašparem (84, 82) a osm ran před Jiřím Jägerem (83,85).

O tom, že nervy hráčům „pochodovaly“ hlavně ve druhém kole, svědčí výsledky okolo 90 ran i v případě rutinérů, jakými jsou David Krajný, František Bušek nebo Tomáš Rančák. Přesto se nakonec mohli radovat z postupu. „Horší výsledky ve druhém kole jdou také na vrub hodně náročnému navrtání jamek,“ řekl nám celkově třináctý Michael Závěrka (84, 91). A jak sami hráči hodnotili své snažení a hlavně hřiště ve Mstěticích? Asi nejlépe to za všechny vystihl Pavel Trnka: „Hřiště je v super stavu. Grýny jsou skvělé. Nejde se na nic vymlouvat.“

Všem postupujícím do Czech Mid-Amateur Tour 2008 blahopřejeme. Těm, jimž se to letos nepodařilo, držíme palce zase až za rok. Že k nim bohužel tentokrát patří i zakladatel túry Ilja Ehrenberger (90, 98 ran, 44. místo), je velká smůla. Nicméně, klobouk před Iljou dolů – do kvalifikace nastoupil a o hrací kartu bojoval stejně jako každý jiný.

Výsledky kvalifikace midů najdete nahoře v sekci Výsledky.