Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Konopiště hostilo benefiční turnaj Holiday Inn Edie Cup

07.05.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Již tradiční benefiční golfový turnaj Holiday Inn Edie Cup byl odehrán
3. května na hřišti Radecký na Konopišti. Na osmnáctijamkovém hřišti se souběžně bojovalo i o pohár Memorialu lady Abrahams, který se hraje na počest golfové hráčky a velké propagátorky Programu Edie lady Luisy Abrahams. Právě na financování Programu pro mládež Cena vévody z Edinburghu (zkráceně Program Edie) byl věnován výtěžek z turnaje. Záštitu nad celou akcí převzala velvyslankyně Spojeného království v České republice Její Excelence Linda Duffield.

Čtvrtého ročníku turnaje Holiday Inn Edie Cup a druhého ročníku Memorialu lady Abrahams se zúčastnilo na 130 hráčů, kteří svou přítomností a finančním příspěvkem podpořili činnost Programu Edie. Svůj čas si vyhradili a na Konopiště přijali pozvání čestní hosté Milan Kňažko, Jiří Bartoška, Karel Heřmánek, Milan Lasica či Zbigniew Czendlik. Celý turnaj vyvrcholil vyhlášením výsledků spojeným s předáním cen na galavečeru, který se uskutečnil v designově atraktivním prostředí hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre na Vyšehradě.

Průvodkyně večera a nadšená golfová hráčka Bára Štěpánová pozvala na pódium i Marka Ebena, aby vzpomenul úžasnou dámu, nejlepší českou golfistku, přítelkyni britské královské rodiny a propagátorku Programu Edie v České republice lady Luisu Abrahams († 16. 1. 2006). Marek Eben přiznal, že lady Abrahams velmi miloval kvůli jejímu svéráznému břitkému humoru, který mimo jiné prokázala i v jeho pořadu Na plovárně, kde byla hostem.

Díky letošnímu golfovému turnaji poputuje na činnost Programu Edie 115 000 Kč. Šek z rukou britské velvyslankyně Lindy Duffield, Heleny Felix (dcery lady Abrahams) a ředitele HIPCC Jana Filipa převzal výkonný ředitel Programu Edie Tomáš Fajkus.

Výsledky:
Memorial lady Abrahams za best brutto získal, stejně jako v minulém roce, Pavel Vilímovský (33 stableford brutto bodů). Z žen získala největší počet stableford brutto bodů Jana Veselá (počet 18).

Smíšená 0-12:

1 BÁRTA Karel GCKON
2 MÜNSTER František GCPRH
3 VILIMOVSKÝ Pavel GCBER

Smíšená 12,1-24:

1 VAGNER Karel GCKAR
2 VALDINGER Jan GCKA

3 VRBSKÝ Martin GCTLC

Smíšená 24,1-54:
1 VRÁBLÍK Pavel KGCMA
2 HALÁŠEK Rostislav GCHOS

3 BARABÁŠ Miroslav GCNBY

Již V. ročník Holiday Inn Edie Cup a III. ročník Memorialu lady Abrahams se uskuteční 22. května 2008.


O Programu pro mládež Cena vévody z Edinburghu
Cenu vévody z Edinburghu založil v roce 1956 princ Philip, manžel britské královny Alžběty II. Od té doby se do ní zapojilo už přes šest milionů mladých lidí ve věku od 14 do 25 let z více než stovky zemí celého světa. Tento nesoutěžní program spočívá v pozitivním nasměrování a citlivém motivování mladých lidí, kteří se v rámci pravidel snaží naplnit cíle, jež si sami dopředu stanoví. Velvyslankyně Linda Duffield, která jej sama kdysi absolvovala, je přesvědčena, že účastníkům „dává mnoho důležitých vlastností do života, jako jsou vůdčí a organizační schopnosti, zvedne jim sebevědomí a umožní rozvíjet celou osobnost.“ V České republice Program Edie vedle dalších významných osobností podporují také prezident Václav Klaus, olympijská vítězka Kateřina Neumannová či fotbalista Pavel Kuka.