Klára Spilková a Dar Naděje

01.07.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Občanské sdružení Lymfom Help pomáhá, sdružuje a poskytuje rady pacientů s maligním lymfomem. Naše nejlepší golfistka Klára Spilková se stala patronkou jeho letošní charitativní golfové série s podtitulem Dar naděje. Svojí osobní účastí podpořila turnaj, který se konal v sobotu, 30. června v Golf Parku Plzeň – Dýšina. Spilková odešla jednu jamku s každým s dvaadvaceti flightů hostů a partnerů Lymfom Helpu.

Turnaj jako charitativní akci ve prospěch sdružení Lymfom Help pořádá agentura Michael K Productions.

Hrálo se ve čtyřech kategoriích, ve kterých zvítězili Josef Reishig, David Koudelka, Jana Hodová a Miroslav Jačka.

Na závěr turnaje se vydražily Klárou podepsané golfové potřeby a tři účasti v Klářině flightu na příštím turnaji Lymfom Help Tour v Kynžvartu. Dražba vynesla 12.500 kč ve prospěch Lymfom Help.

Top 3 v kategoriích:

Kompletní výsledky

 

Po turnaji a vyhlášení výsledků odpověděli na dotazy Golf.cz:

Lída Šimáčková – předsedkyně sdružení Lymfom Help
Co je Lymfom Help?

Je to sdružení, které založili pacienti se zhoubnou chorobou, která se jmenuje lymfom. Moc lidí neví, co je to lymfom, obecně o tomto onemocnění nejsou skoro žádné informace. Založili jsme web, kam dáváme všechny získané poznatky Pokud lidé u sebe zjistí tuto formu nemoci mohou nám zavolat, napsat, přijít a my jim dáme maximum informací. Informací o onemocnění samotném, možnostech léčby a následné péče i dalších otázkách, se kterými se nemocní setkávají. Pomáháme především v informovanosti.

 

Monika Poulová – pacientka, tvář Daru Naděje
Jak je Vás příběh s touto nemocí spojen ?

Prodělal jsem již druhou léčbu leukémie. Po skončení léčby jsem se dozvěděla, že jedinou šancí na vyléčení je transplantace kostní dřeně od nepříbuzného dárce a ten se zatím nenašel. Hledáme již půldruhého roku. V českém registru, který čítá přes 40.00 dárců a ani celosvětově se ten můj dárce zatím nenašel. Musí se pořád hledat.

 

Klára Spilková – profesionální golfistka, patronka turnajové série
Je Vám sedmnáct let a věnujete se své golfové profesionální kariéře a škole. Ve svém věku byste mohla běhat po diskotékách nebo ležet u vody. Přitom se věnuje této činnosti. Proč to děláte?

Moc mě to zajímá. Již na jaře jsem byla na charitativní akci v Olomouci, která se mi moc líbila a když jsem byla oslovena, jestli bych nemohla ještě pomoci dále a oslovit své vrstevníky, ráda jsem souhlasila. Doufám, že se mi své vrstevníky jako dárce oslovit podaří. Sama půjdu na rozbor krve a zapíšu se do registru jakmile mi bude osmnáct.

 

Petr Spilka – otec a manažer Kláry Spilkové
Jak vnímáte tuto činnost své dcery, která je nad rámec toho, co od ní očekáváte v její profesionální kariéře?

Už loni jsme uvažoval, že by bylo vhodné zvolit nějakou formu charitativní činnosti. V naší firmě také přispíváme na charitu jednou ročně. Moc se mi líbila aktivita časopisu ForGolf, ve kterém letos na jaře Lenka Soukupová zmapovala většinu charitativní činnosti v České republice. Pak přišel podnět od Spolu Olomouc, Klára se tam jela podívat a vrátila se nadšená. Pak shodou náhod přišel i Lymfom Help. Říkali jsme si, to je skvělé najednou jsou tu dvě organizace, jedna lokální, druhá s celostátním působením. Věříme, že prostřednictvím internetu, například Golf.cz a Facebboku se podaří oslovit ty správné Klářiny vrstevníky. Že se podaří jim vhodnou formou vysvětlit, že v první fázi jde pouze o odběr jedné zkumavky krve a následně pomoci alespoň trochu rozšířit registr dárců kostní dřeně. To je v tomto směru náš cíl.

 

Monika Dvořáková – asistentka Klára Spilkové
Moniko, Vy jste již byla si nechat odebrat krev?

Ještě ne. Domluvily jsme se Klárou že půjdeme společně. Jedeme ve všem spolu, tak i sem půjdeme spolu, až bude Klárce osmnáct.

 

Odkazy: … Lymfom Help Stránky Kláry Spilkové Golf Park Plzeň Dýšina

 

 

 

.