Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Kemp udělal tečku za DGT

22.08.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Naposledy vyrazil od Erpetu autobus s téměř dvacítkou dětí z pražských klubů, Líšnice a Poděbrad. Nejdříve zamířil do Mariánek, kde se hrál letošní předposlední turnaj dětské túry.
Mnohé zaskočil déšť a chlad. „Máme problém!“ Ozvali se kluci hned při vyndávání bagů z autobusu. „Nemáme bundy ani mikiny. Co máme dělat?“ Otázka nepřišla od nezkušených zelených karet, ale z řad kadetů. „Mělo bejt přece vedro!“ Vytasili se s chatrnou obhajobou. Ale pánové, pánové … Dopoledne se rychle vyčasilo a tak některé z téměř devadesáti dětí toužebně vzpomínaly na ranní chládek.

Hřiště tentokrát sedlo ostravským dětem. Nejlepší výsledek kola 76 zahrál Jirka Korda a zvítězil v kategorii kluků do čtrnácti let, Katce Růžičkové přinesl druhý nejlepší výsledek 79 první místo mezi děvčaty do čtrnácti, o ránu horší byl Michal Pospíšil z GCP, což stačilo ve společné kategorii do dvanácti let na prvenství, stejně jako Tomášovi Uhrovi z Erpetu mezi kadety.
Hodně se snažily zelené karty. Na všech bylo vidět, jak moc by si chtěly před posledním turnajem uhrát handicap. Vyhrál David Zempliner z GCKV, ale handicap mu o kousíček uniknul. Při vyhlašování výsledků musela znovu Amara Zemplinerová upozorňovat rodiče, že kedit při Dětské Golfové Tour není dovoleno. Postih je jednoznačný: diskvalifikace.
Mariánskolázeňským turnajem program pro děti neskončil. Všechny zájemce o kemp čekala cesta do Plzně, kde bylo zamluvené ubytování na kolejích. Samozřejmě nechyběla nezbytná zastávka u „Mekáče“, bez které by někteří jedinci „nepřežili“. Na večer připravil Olda Uher pro zájemce atraktivní program – kulečník. Hlavně starší kluci to přijali s nadšením. Mladší dali přednost relaxaci, protože toho měli po dlouhém dni tak akorát. A brzy ráno se vyráželo se snídaňovými balíčky na další turnaj. Tentokrát premiérový. Děti mohly poprvé hrát na čerstvě dokončeném hřišti v Plzni – Dýšině, které se slavnostně otvíralo až o dva dny později.
Turnaj byl opravdu hodně náročný. Děti hrály poprvé toto velice technické hřiště, navíc za příšerného vedra a ještě šlo o pořadí nejen v turnaji, ale i o celkové výsledky v DGT. To mnohým velmi svazovalo hole.
Favorité z kategorie do čtrnácti let kluků i holek Katka Růžičková a Jirka Korda nenechali nic náhodě. Zopakovali si vítězství z Mariánek – Katka tentokrát zahrála skvělých 76, Jirka byl o tři rány horší. A oba se stali i celkovými vítězi ve svých kategoriích. Nejlepší výsledek kola přinesl ovšem Patrik Rödel z GCLI 73 a tím získal i zlatou medaili ve společné kategorii do dvanácti.
Na otázku kluků: Jak jsi to udělal? Bez přemýšlení odpověděl: „Prostě se mně dařilo.“ Celkově skončil druhý za Davidem Procházkou z GCMN.
V kadetech výsledek 77 zaručil prvenství Tomášovi Kafkovi z RGCML, celkovým vítězem se stal Matěj Čejchan z GCLI.
Mezi zelenými kartami v turnaji i v celkovém pořadí zvítězil David Zempliner. Statečně dohrál kolo s nateklým kotníkem, který mu nastřelil nečekaně letící míček. Stejně tak Katku Růžičkovou v tažení za vítězstvím nezastavila nateklá ruka po vosím štípnutí.
Ceny byly rozdány a tak zbývalo jediné: Amařino písknutí na prsty, které definitivně zakončilo letošní ročník.

Celkové pořadí 7. ročníku DGT
První: Kateřina Růžičková (PGCO), Jiří Korda (PGCO), David Procházka (GCMN)
Druzí: Emily Curry-Bartoňová (GKL), Jan Ryba (GCKV), Patrik Rödel (GCLI)
Třetí: Jana Řezáčová (GCKV), Josef Janík (PGCO), Vojtěch Dostál (GCEP