Justin Rose: Z Ria si chci odvézt zlato

21.07.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory, Turnaje
A A A
Justin Rose

Justin Rose

Letní olympijské hry v Riu už se kvapem blíží. Spolu s Justinem Rosem bude Anglii na olympiádě reprezentovat Danny Willett, Chris Wood a Paul Casey .

Být součástí anglického týmu, ve kterém bude na 350 sportovců, je něco, na co může být člověk právem hrdý. Pokud bych se měl teď posunout o 10 let dopředu, rád bych si o sobě přečetl: Justin Rose, několikanásobný vítěz major turnajů a zlatý olympionik,“ klade si nemalé cíle aktuální světová jedenáctka.

Jelikož se golf po 112 letech vrací na olympiádu, bude podle Rose potřeba ještě hodně času na to, než se s tím diváci sžijí, a než i golfisté začnou vnímat, že je to podobně důležitý turnaj jako turnaje kategorie major.

Myslím si, že olympiáda je samostatná kategorie. Koná se jednou za čtyři roky a vůbec je tu unikátní hodně speciální událost“.

Úspěšnost golfu na olympiádě se podle Rose nedá hodnotit dle toho, kolik golfistů se z Ria odhlásilo. A s tím souhlasí i Craig Reedie z Mezinárodní olympijské komise: „Dělat nějaké závěry ohledně toho, jak bude golf na olympiádě úspěšný, bude možné nejdříve až po Hrách v Tokyu v roce 2020,“ tvrdí Reedie a dodává:Komise chce, aby všem sportům byla dána možnost dvou olympiád, aby se takzvaně osvědčil a jsem hodně zklamaný z toho, kolik špičkových hráčů se rozhodlo nejet.“