Čejka zahrál -11. Spieth ovládl turnaj na Havaji

09.01.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje

704x422PGA Tour – Hyundai Tournament of Champions – hřiště Plantation Course at Kapalua, Kapalua, Maui, Havaj, USA • Datum: 7.-10. ledna 2015. Dotace: 5,9 milionu dolarů. Pro vítěze: 1,18 milionu dolarů FedExCup body: 500 • web:golfatkapalua.com

Finále

Jordan Spieth, foto: Facebook PGA TOUR

Jordan Spieth

Světová jednička Jordan Spieth (22) získal první titul na PGA Tour v roce 2016. Držitel dvou titulů major zcela dominoval havajskému turnaji Hyundai Tournament of Champions. Ve finále zahrál sedm birdie a na konto si zapsal sedmé vítězství na PGA během 77. startů v jeho profesionální kariéře.

První kolo eventu na Maui byl v čele leaderboardu sice obhájce titulu Patrick Reed, ale následující tři rundy už ovládl Spieth.

Se skore -30 vyhrál s náskokem osmi ran. Jen o jeden úder se mu nepodařilo překonat rekord Ernie Else z roku 2003.

“Cítím, že moje puttování je 100% připraveno na majory. Můžu si zde sednout a říct, že jsem se svým puttováním naprosto připraven na Masters už třeba hned přístí týden,” uvedla světová jednička Jordan Spieth.

Rodák z Texasu je často srovnáván s Tiger Woodsem, který většinu vítězství na Tour získal kolem věku 23 let (během jeho 77. startů, ale golfová legenda vyhrála na PGA 18krát).

“Myslím, že je předčasné dělat nyní jakékoliv závěry o mé kariéře. Vím, co všechno Woods udělal pro golf a jen těžko můžu uvěřit tomu, že už by tato kapitola mohla být uzavřená. Ale podle mě není nutné v současné době srovnávat mě s ním, možná někdy v budoucnu, ale teď myslím, že to není úplně adekvátní,” řekl Jordan Spieth.

Na 2. příčce na Havaji skončil Patrick Reed s -22 a na trojce se umístil Brandt Snedeker a Brooks Koepka s -21. O ránu za nimi na 5. místě bodoval Rickie Fowler.

Nováček na turnaji Padraig Harrington je dělený šestý se skore -17.

Silná sestava hráčů zůstala na T10 s -15 a to světová dvojka Jason Day, Bubba Watson, Dustin Johnson, Steven Bowditch a Jimmy Walker.

Alex Čejka zahrál v posledním kole 68 ran (-5) a s celkovým výsledkem -11 skončil na dělené 21. příčce.

Finale skore

finale

Video

3. kolo

Jordan Spieth je po 54 jamkách na skore -24 (66, 64 a 65 ran). Na 2. místě je Brooks Koepka s -19 a na trojce se umístil Patrick Reed s -18.

Alex Čejka zahrál v sobotu zatím své nejlepší kolo. Hřiště Plantation Course at Kapalua zvládl na 69 ran a s celkovým výsledkem -6 je na děleném 24. místě.

Jaké dojmy ze hry má Jordan Spieth po třech kolech, na to se můžete podívat ZDE.

3.kolo

2. kolo

Světová jednička Jordan Spieth (22) zahrál v pátečním kole turnaje Hyundai Tournament of Champions  skore -9,  64 ran a s celkovým výsledkem -16 je v čele leaderboardu, s náskokem čtyři rány před Kevinem Kisnerem, Fabianem Gomezem a Patrickem Reedem.

Když event na Maui vyhrál v roce 2003 Ernie Els, vytvořil rekord – skore 31 pod par hřiště Plantation Course at Kapalua. Vypadá to, že by ho  mohl Spieth trumfnout. Zatím zahrál první dvě kola na 66 a 64 ran.

“Dobře, možná bych se mohl dostat na skore -32. Bylo by to skvělé. Ale netuším, jaká je předpověď počasí na další dny. Jestli budou podmínky stejné, je to možné. Ale to se teprve uvidí,” řekl Jordan Spieth.

Alex Čejka zahrál hřiště Plantation Course at Kapalua opět na 72 ran a se skore -2 je na děleném 26. místě.