Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Jára Cimrman Cup 2006

24.02.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Golfový indoorový turnaj na počest českého génia Járy Cimrmana proběhl v pražské golfové aréně Erpet Golf Centru, v pátek 24. února 2005. Turnaj se jako obvykle odehrál dopoledne, večer účastníci shlédli v žižkovském divadle Járy Cimrmana představení Dobytí severního pólu a po představení se sešli v nedaleké hospodě Na Mýtince. Zde vyhlásili své nejlepší, poseděli a pobesedovali.

Kdo v turnaji zvítězil není důležité. Historii golfu ani odkaz Járy Cimrmana to nijak neobohatí. Byli zde hráči, kteří bohužel turnaj odbyli několika málo ranami a důslednější hráči, kteří turnaji bohudík věnovali daleko více úsilí i úderů.

Nejméně úderů zahráli pánové Věroslav Rajchrt a Marek Ječmének (každý sklidil hubený výsledek pouhých 72 ran a ještě to drze přiznal), následováni panem Petrem Dostálem, který poctu velkému mistrovi odbyl sedmasedmdesáti údery.
Ani dámské pole nezůstalo ušetřeno a například vzácné paní Ilona Syrovátková a Daniela Kostková se nemohly pochlubit více než 77 údery. Jen o trochu lepší výkon podala zbraslavská zámecká slečna Emily Curry Bartoňová, která přinesla alespoň 78 ran.

O to více vynikají bohatýrská skore pánů a dam, kteří památce mistra věnovali daleko více úsilí a přinesli alespoň sto ran. Slovutný pan Pavel Štorek dokonce 130, ctihodný Antonín Loužek – svobodný pán na Hluboké alespoň 114 a divadelní virtuos Petr Brukner vzdal hold svému mistru velmi pěknými 113 ranami. Pisatel těchto řádek zdaleka nedosáhl na umění těchto mistrů a musel se spokojit s nevalným výsledkem pouhých 108 úderů. Důstojnost turnaje zachraňovaly ctěné dámy, které byly pilnější a výsledků přes sto přinesly celkem dost. Jedna dáma dokonce stodvaačtyřicet.

I přes tyto nedostatky a nedisciplinovanost některých hráčů by veliký mistr snad mohl být spokojen. Mnozí hráči přinesli jeho památce veliké herní výkony i osobní oběti, především večer Na Mýtince.

Není obvyklé, aby se oficiální webová stránka Járy Cimrmana o tomto turnaji zmiňovala. Proto nikoho nepřekvapilo, že se tak nestalo ani tentokrát.

Turnaj i další dění kolem s bravurou řídil principál a vzácný pan Václav Kotek, s půvabnou chotí Alenou.

Z archivu Golf.cz:

Cimrman Cup:   
2005

   

2004

   

2003

   

příbuzný Echo Art Cup 2003