ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

PGAC Match Play Ropice – mistrem je Příhoda

15.06.2011 | freedrive | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Martin Příhoda

(freedrive) Premiéru jako hrom si odbyl na Czech PGA Match Play Championship Ropice Trophy 2011 Martin Příhoda. Poprvé startoval na jamkovce mezi profesionály a hned si odváží titul českého profesionálního mistra! Martin Příhoda v historicky nejdelším finálovém duelu zdolal Maďara Rolanda Hahna 2/1 na 35., tedy předposlední jamce.  O svém triumfu Příhoda rozhodl osmimetrovým birdie puttem. Na své konto připíše finanční prémii 80 tisíc korun.  
Příhoda je držitelem dvou amatérských titulů na jamky 2009 a 2010.

Lukáš Lizánek v minulosti profesionální šampionát ve hře na jamky vyhrál. I když letos další vítězství nepřidal, je pro něho třetí místo dalším velkým úspěchem a v této sezóně zatím nejlepším umístěním na turnaji Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011. V utkání o třetí místo na 18 jamkách musel obejít se svým soupeřem Petrem Skopovým celé hřiště, aby nakonec zvítězil 2/0. Definitivně duel tedy ukončil až na poslední jamce. Lizánek tak skončil třetí a Skopový čtvrtý.

Odkazy: …  PGA …..Czech PGA Tour….. Hřiště Ropice …..Hřiště na sat. mapě
Z  archivu golf.cz: … 2010 …   2009 …..2008 …..2007
Václav Janoušek :    Jak se počítají výsledky na jamky

 

Úterý – 3. a 4. kolo,  semifinále
(freedrive) 
– loňský finalista Viktor Skalle vypadl ve čtvrtfinále
– dvojnásobní vítězové Lébl a Lizánek do finále neprošli
– v boji o titul se představí nejvýše nasazený Maďar Roland Hahn

Třetí turnaj letošní sezóny Pilsner Urquell Czech PGA Tour už míří ke svému vyvrcholení. Na Czech PGA Match Play Championship Ropice Trophy 2011 se dnes opět odehrála dvě kola, která určila složení finálové dvojice i aktéry utkání o 3. místo. O titul si to rozdají nejvýše nasazený Roland Hahn a mladý profesionál z Podbořánek Martin Příhoda.

Dopolední čtvrtfinálové duely nabídly vesměs vyrovnaný průběh a ve dvou se dokonce muselo odehrát play off. Relativně poklidnou cestu mezi elitní čtyřku měl pouze Petr Skopový. Ten si užil napínavých momentů do sytosti už včera, kdy Matuše vyřadil až na 22. jamce. Dnes si poradil s Petrem Štrougalem už po patnácti jamkách.

Roland Hahn z Maďarska zůstal v turnajovém pavouku jediným zahraničním hráčem a roli nasazené jedničky zvládá bez chyby. Ve čtvrtfinále se mu postavil král dlouhých ran Robert Schovánek. Hahn zdolal českého profesionála na sedmnácté jamce.

O dvě jamky více potřebovali ke svému postupu zbývající dva semifinalisté. Lukáš Lizánek už v minulosti profesionální jamkovku dvakrát vyhrál, bylo to v letech 2007 a 2009. Viktora Skalleho, který doposud procházel turnajem velice hladce, udolal na první jamce play off.

Stejný průběh měl i zápas mezi Ondřejem Léblem a Martinem Příhodou. Oba mají za sebou v jamkovce několik úspěchů, a tak byl jejich souboj očekáván s velkým zájmem. Lébl vyhrál dvakrát mezi profesionály a Příhoda v letech 2009 a 2010 zvítězil ve hře na jamky na domácím amatérském šampionátu. V Ropici se dnes radoval mladší Martin Příhoda. I v jeho prospěch rozhodla až 19. jamka.

Výsledky čtvrtfinále
R. Hahn – Schovánek 2/1
Lizánek – Skalle Lizánek na 19. jamce
M. Příhoda – O. Lébl Příhoda na 19. Jamce
P. Skopový – Štrougal 4/3

Semifinále
Obě semifinálová klání byla dramatická až do úplného konce. Zítřejší finále na 36 jamek si zahrají Roland Hahn a Martin Příhoda. Ať už získá titul kdokoli z této dvojice, bude to pro něho premiérový triumf na Pilsner Urquell Czech PGA Tour a pro Martina Příhodu dokonce první vítězství mezi profesionály, kam přestoupil v kategorii Playing Pro před startem letošní sezóny. Navíc může Příhoda dosáhnout na velice neobvyklý hattrick. V předchozích dvou letech ovládl domácí amatérskou jamkovku a k těmto dvěma prvenstvím může přidat třetí už jako profesionál.

Martin Příhoda měl v semifinále za soupeře Petra Skopového a zápas ukončil na jamce č. 17. Po ní vedl o dvě a už nebyl důvod pokračovat. Lukáš Lizánek přinutil ve druhém duelu Maďara Hahna obejít všech osmnáct jamek. Na tu poslední šel Hahn s nejmenším možným náskokem a uspěl i na ní. Lizánkovi se srovnat nepodařilo a do play off utkání nedotáhl. Maďar tak Lizánkovi zatarasil cestu k třetímu titulu z ropického turnaje.

Výsledky semifinále

Roland Hahn – Lukáš Lizánek 2/0
Martin Příhoda – Petr Skopový 2/1

Pondělí – 2. kolo
V odpoledních bojích 2. kola vypadli  Stanislav, Trubač, Ryba, Nič, Matuš a Tintěra.   Až na 22. jamku došli Petr Skopový s Matušem, zatínco nejrychleji byl hotov Martin Příhoda s Honzou Rybou, Příhoda zvítězil už  na 12. jamce.

Pondělí – 1. kolo
(freedrive)  V prvním kole na sebe narazili Petr Nič a obhájce John Horský.  Před rokem zvedal nad hlavu vítěznou trofej a vedl pořadí Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Jenže rok se s rokem sešel a všechno je jinak. John Horský jen marně hledá formu z předchozí sezóny a s Czech PGA Match Play Championship Ropice Trophy 2011 se loučí už v prvním kole. Nad síly Kanaďana s českými kořeny byl Petr Nič.  Nič obhájce loňského titulu vyřadil těsným výsledkem 1/0.  
Na postup se hodně nadřeli i Jan Ryba, Petr Štrougal a Lukáš Tintěra – všichni museli absolvovat plný počet osmnácti jamek. V poklidu naopak postupili Petr Skopový, Martin Příhoda a trochu nečekaně Ladislav Trubač, který vyřadil Alana Babického.

 

Profesionálové míří o víkendu na jamkovku do Ropice
-  startovní pole omezeno počtem 32 hráčů
–  nasazenou jedničkou Maďar Roland Hahn
–  nechybí ani loňský vítěz John Horský

Každým rokem se v rámci Pilsner Urquell Czech PGA Tour hraje jeden turnaj na jamky. Czech PGA Match Play Championship Ropice Trophy 2011 se tradičně hraje v podhůří Beskyd nedaleko Třince. Do Ropice se i letos sjedou vynikající hráči, kteří budou usilovat o titul profesionálního mistra ve hře na jamky. Tento specifický turnaj často nabourává původní předpoklady a nebývá nouze o překvapení. Velice důležitá je strategie, psychická odolnost a také schopnost okamžitě reagovat na hru soupeře. Nezbytnou součástí cesty za úspěchem je kvalitní patování.

Ze všech turnajů sezóny se pouze v Ropici hraje na jamky. V úvodních dvou turnajích Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 jsme poznali dva vítěze. Golf Prague Open ve Mstěticích vyhrál amatér Ondřej Lieser, který předvedl dvě vyrovnaná kola a téměř po roce navázal na vítězství tehdy ještě amatéra Filipa Mrůzka v Berouně. Na stejném místě se před dvěma týdny uskutečnil druhý turnaj sezóny. Czech PGA Media Pro-Am jednoznačně ovládl Marek Nový. Nejlepší český golfista posledních dvou sezón triumfoval v Berouně s obrovským náskokem šesti ran.

V Ropici se hraje o lukrativní finanční prémii pro vítěze ve výši 80 tisíc korun. Do turnaje se vzhledem k formátu jamkové hry dostane limitovaný počet 32 hráčů, kteří jsou rozděleni do pavouka a hraje se vyřazovacím způsobem. Po porážce následuje konec v turnaji.

Nasazení do pavouka se řídí aktuálním pořadím Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011. Jedničkou turnaje se proto stal Roland Hahn z Maďarska, protože Lieser s Novým, kteří jsou v čele žebříčku, v Ropici nestartují. Roland Hahn skvěle zvládl turnaj v Berouně, kde dělil s Tomášem Kamasem druhé místo. Zopakovat loňský titul bude chtít John Horsky, který před rokem slavil vítězství hned na dvou turnajích. Velice početná je skupina českých favoritů. Jamkovka vyloženě sedí Lukáši Lizánkovi, který v Ropici zvítězil už dvakrát. A navíc vždy v lichých letech 2007 a 2009. Viktor Skalle se loni prosadil až do finále. Pokud mu vydrží zdraví, bude určitě jedním z vážných adeptů na pronikavý úspěch. Počítat se rozhodně musí s Ondřejem Léblem, který v Ropici ovládl domácí jamkovku před třemi lety. Neustále se letos zlepšuje Robert Schovánek a na svou první profesionální výhru se pokusí zaútočit Stanislav Matuš. Jamkovka je hodně o zkušenostech, a tak nesmíme zapomínat na zkušené hráče jako jsou Petr Štrougal, Petr Mrůzek, Jiří Štryncl nebo Petr Skopový.

Program turnaje:
neděle 12. 6. Pro-Am
pondělí 13. 6. dopoledne – 1. kolo, 32 hráčů       odpoledne – 2. kolo, 16 hráčů
úterý 14. 6.      dopoledne- čtvrtfinále, 8 hráčů     odpoledne – semifinále, 4 hráči
středa 15. 6. dopoledne start finále (36 jamek),  utkání o 3. místo (18 jamek)

Dotace
300 000,- Kč

Prémie pro vítěze
80 000,- Kč

Vítěz  2010
John Horský

Hřiště Ropice
par 72,  délka hřiště (PRO) 6 143 m

Odkazy: …  PGA …..Czech PGA Tour….. Hřiště Ropice …..Hřiště na sat. mapě

Z  archivu golf.cz: 2010 …   2009 …..2008 …..2007

Václav Janoušek :    Jak se počítají výsledky na jamky

foto © Antonín Krčmář, Ivan Paggio

.

Počet přečtení: 3 457
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017