Jakub Kučera zvítězil v I. ročníku PGAC CHAMPIONSHIP

22.07.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

První ročník PGAC CHAMPIONSHIP zná již svého vítěze. Byl to první tříkolový turnaj, který uspořádala česká PGA.
Cihelny, Mariánské Lázně a finále v Karlových Varech, takový byl scénář pro účastníky prvního ročníku PGA CHAMPIONSHIP. 100.000 Kč pro vítěze bylo motivací, která přinesla od prvního dne velice dobré sportovní výsledky.Dále účast tří nejlepších českých amatérů – Romana Svobody, Petra Niče a Petra Skopového, přispěla k zvýšení zdravé sportovní konkurence. Již první kolo v Cihelnách napovědělo, kdo bude útočit na vítězství.
Jakub Kučera zahrál první kolo 66/-4/ a v druhém kole v Mariánských Lázních 69/-3/ a byl pro finálové kolo jasným favoritem. O další místa v konečné klasifikaci zůstalo po dvou kolech ve hře více adeptů. Výsledky druhého kola naopak některým hráčům uzavřely možnost bojovat o přední pozice. Daniel Štika, který hrál Cihelny v paru, tak jako Karel Čechovský, své umístění po prvním kole nepotvrdili.
Pouze vyrovnané výkony ve všech třech kolech byly předpokladem k úspěchu v turnaji. Takový výkon předvedl Jakub Kučera, který pouze ve finálovém kole šel jednu nad par a jeho vítězství konečným výsledkem /-6/ je špičkovým sportovním výkonem. Finále bylo přesto dramatické, neboť po 11. jamce Petr Skopový stáhnul náskok Jakuba Kučery a do 15. jamky bylo vše otevřené. Jakub však v závěru zahrál dvě birdie na 16. a 18. jamce a o dvě rány celkově zvítězil.
Zástupci amatérského výkonnostního golfu předvedli po všechna tři kola výborné výkony a shodným konečným výsledkem 210 /celkově –4/ po se na děleném druhém místě objevila jména Petr Nič a Petr Skopový.
Roman Svoboda svým výkonem vybojoval konečné 8. místo. Druhé místo mezi profesionály vybojoval Petr Štrougal, třetí skončil Jan Juhaniak. První dvě kola zahrál výborně Radek Horyna, který do finálového kola odstartoval v posledním nejlepším flightu s Petrem Skopovým a Jakubem Kučerou. Finálové kolo mu nevyšlo a výsledek 80, ho odsunul na 11. místo. Přesto jeho výkon byl příjemným překvapením.

V rámci slavnostního vyhlášení poděkoval prezident PGAC Petr Nitra prezidentům klubů, na kterých se první ročník šampionátu konal, za bezplatné poskytnutí startovních časů. Vítězové v čele s Jakubem Kučerou, poděkovali organizátorům turnaje a greenkeepingu všech hřišť za perfektní kondici a připravenost hřišť, na kterých se šampionát konal.

Po ceremoniálu došlo k setkání členů výboru PGAC s novináři a mediálními partnery. Na schůzce byl představen nový marketinkový partner PGAC společnost MATRIX MEDIA, zastoupená panem Jiřím Topinkou.
Karel Skopový sen. představil rámcově projekt PGAC na příští tři roky. Ve zkratce se jedná nejen o klasickou sérii turnajů ale i koncepční práci s mladými amatérskými talenty. Dále o propagaci golfu formou akademií, kdy marketinkový partner zajistí financování pro členy PGAC. Koncepce se zabývá také vybudováním PLAYING PRO TEAM, který bude reprezentovat český profesionální golf i v zahraničí. Další prioritou projektu je budování vlastního tréninkového centra PGAC. Do tří let by česká PGA chtěla také uspořádat challenge turnaj. Ten by přinesl možnost startu našim hráčům v zahraničí na obdobných turnajích na základě přidělení tzv. divokých karet.

Na další otázky novinářů odpovídal také prezident Petr Nitra a čestný prezident Tomáš Teissing. Oba se shodli, že právě ukončený šampionát za účasti předních českých amatérů byl dobrou propagací českého golfu. Je třeba společně s mediálními partnery přispívat k větší informovanosti a prezentaci golfu v českých médiích.
Na závěr výbor PGAC pozval zúčastněné novináře a mediální partnery na výroční shromáždění PGAC, které se koná 6. listopadu 2004 v resortu GOLF PARK Plzeň v Dýšině. Zde bude zástupcům klubů prezentován konkrétní projekt PGAC na rok 2005.