Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Hole in one v Ropici!

13.06.2010 | Michael Jon | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

 13.6. – neděle

Druhé kolo druhé nejvyšší soutěže družstev zamíchalo pořadím v mužské části. Kunětická hora i díky tahounovi Ondrovi Lieserovi, který zapsal 17 parů a jedno birdie (na sedmnáctce) vyskočila do čela s výsledkem 401 + 392 = 793 ran. Na druhém místě je před Sokolovem GC Olomouc (391 + 407 = 798) a třetí je další tým z Východu A, Ypsilon Golf Resort (395 + 417 = 812). 

Domácí hráčky sice pohoršily ve druhém kole o devět ran, přesto ale zůstává Beskydský golfový klub ve vedení (232 + 241 = 473). O šest ran zpět je GC Karlštejn (243 + 236 = 479) a o dalších dvět ran na třetím místě skončily hráčky GC Brno (247 + 241 = 488), které přijely nejenom v silné, ale zřejmě i nejkrásnější sestavě. 

HOLE-IN-ONE zahrála domácí Dominika Czudková! Šestnáctiletá členka domácího výběru své první životní eso zahrála na sedmnácte devítkou železem na velmi těžkou pozici jamky v její nejužší pravé části. 

Pokračování soutěže bude následovat na opačném konci ČR 17. a 18. července v Sokolově. 

Tabulky mužů a žen po dvou kolech: 

12.6.: Jako pod vysokou pecí…

Takové horko provázelo první kolo první ligy družstev mužů a žen na hřišti Beskydského GC v Ropici. Právě sem se přesunul start letošního ročníku po dramatických povodních v Šilheřovicích. 

Petr Tichý, headgreenkeeper ropického hřiště, měl jen málo času na přípravu. Přesto hřiště, rovněž vystavené anomálním spadům srážek v uplynulém období, prakticky bez problémů absorbovalo dvanáct mužských a devět ženských týmů. Více jak třicetistupňové teploty a prakticky bezvětří si vybraly svou daň v podobě odstoupení jedné z hráček Poděbrad. Při náhlé silné nevolnosti jí pomohly její spoluhráčky; Alena Maštalířová z Beřovic a Martina Plachá ze Semil. 

Nevysoké, ale zato kompaktní roughy trestaly nemilosrdně každou chybu, k vidění byly provizorní míče a také návraty hráčů desítky metrů zpět po pěti minutách marného hledání. Na výsledkové tabuli se objevil jediný výsledek pod par. Ondra Lieser potvrdil opět dobrou formu  poté, co odevzdal skórkartu s jednou ranou pod par hřiště. V paru zahrál Petr Zíma. Nejlepší individuální výsledek mezi ženami přinesla Barbora Kábrtová – 74. 

Jenže jde v první řadě o soutěž družstev. Jak tedy vypadá pořadí po první sadě jamek? 

Pořadí v družstvech mužů a žen po prvním kole: