ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

IX. Memoriál Hanuše Goldscheidera

26.07.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Memoriál Hanuše Goldscheidera je vzpomínkou na jednu z nejvýraznějších osobností českého golfu. Prvního porevolučního prezidenta České golfové federace málokdo oslovoval jinak než Goldi. Už devět let se ti, kteří měli Goldiho rádi a byli jeho přátělé, sjíždějí na krásném hřišti v Olšových Vratech, aby jak jinak než golfem uctili jeho památku. Památku vzácného člověka, který zanechal hlubokou stopu v českém golfu a v srdcích svých přátel.V devátém ročníku, který se uskutečnil v neděli, 26. července 2009,  zvítězil domácí hráč Lukáš Mrázik.

Hanuš Goldscheider dlouhou dobu stál v čele československého a později českého golfu, na jehož vývoji se významnou měrou podílel. S Hanušem Goldscheiderem odešla jedna z nejvýraznějších postav našeho golfu. Byl prezidentem České golfové federace, členem Royal & Ancient Golf Clubu v St. Andrew, členem pravidlové komise EGA a mezinárodně nejznámější český golfový činovník.
Podílel se na zachování golfu v dobách totality a po jejím skončení přivedl do Čech významné mezinárodní akce. Aktivně se podílel na vstupu dětí do českého golfu a rád se vyhříval pohledem na jejich hemžení na hřištích a simulátorech.
Byl všude a u všeho. Pokud mohl, nevynechal jedinou významnější akci. Jeho mateřským klubem byl Golf Club Praha. Je prvním obyvatelem Síně slávy českého golfu. O jeho zásluhách pro golf byly popsány metráky papíru a zaplněny megabyty paměti.
Ve zkratce však lze o Hanuši Goldscheiderovi říci, že byl milovaným otcem českého golfu a nechal v něm nesmazatelnou stopu své osobnosti. Přestože na golfovou věčnost odešel 28. února 2001 je tady stále s námi.
Po něm se jmenovala  Nadace pro rozvoj českého golfu, kterou založil Luděk Eremiáš a lonipřevzala Česká golfová federace, hraje se několik jeho memoriálů. Hlavně zůstal v srdcích velkého množství lidí, kteří na něj rádi a s láskou vzpomínají.

Hrálo se ve dvou společných kategoriích, ve kterých zvítězili Lukáš Mrázik (0-18) a Markéta Nevšímalová (18,1-36).
Počítaly i se smostaná mužská a ženská kategori do hcp 18, ve kterých zvítězili Likáš Mrázik a Renata Cízlerová.


 Výsledky …..    Informace o hřišti …… Hřiště na satelitní mapě

 Z archívu Golf.cz: ….2008 …… 2007 ….. 2006 …..  2005 …..  2004 ….. 2003 ….. 2002 …… 2001

foto: Tomáš Hradecký

Počet přečtení: 2 175
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017