IV. Lady Abrahams Trophy – Autocont, zvítězilo družstvo Severu

26.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Lady Abrahams Trophy Autocont, utkání ženských týmu Severu proti Jihu České republiky, se odehrálo počtvrté o víkendu 24. a 26. dubna, tentokrát  v západočeském Sokolově  Utkání je zahájením soutěžní sezóny České golfové federace. . Družstvo Severu pod vedením kapitánky Martiny Dorníkové  s převahou zvítězilo 9,5 ku 3,5.  

 

Již počtvrté se střetly nejlepší české hráčky golfu v „přátelském“ utkání Sever proti Jihu, Lady Abrahams Trophy 2009, tentokrát v západočeském Sokolově.  Potřetí za sebou zvítězilo družstvo Severu vedené Martinou Dorníkovou. Oproti loňskému těsnému výsledku 7:6 zvítězil letos Sever drtivě 9,5:3,5 bodu.

V sobotních dopoledních foursomech zvítězil Sever 2,5:0,5, v odpoledních Fourballech prohrál 1:2 a stav byl celkem vyrovnaný 3,5:2,5.
V nedělních singlech však Sever vyhrál šest ze sedmi singlů a o výrazné porážce Jihu  bylo rozhodnuto.
Jediný nedělní bod Jihu donesla Karolína Vlčková.
Turnaj provázelo příjemné počasí, bez větru, který jinak sužoval zbytek  republiky. Dobře vybrané hřiště.

Lady Luisa Abrahams je významná postava historie českého golfu. Její jméno se jako zlatá nit vine událostmi našeho golfu dvacátého a jednadvacátého století. Žena s pohádkovým životním příběhem nás opustila v lednu 2006. Petr Žák, majitel agentury Meredith International, který pro ČGF již mnoho let organizuje prestižní utkání mužských týmů Východ- Západ, nabídl ČGF uspořádat na její počest stejný formát utkání pro ženy. Pro vyrovnání významu obou utkání bylo utkání mužů přejmenováno podle další stěžejní postavy české golfové historie Hanuše Goldscheidera, na Prezident Goldscheider Trophy.

Do utkání jsou nominovány nejlepší golfistky České republiky. Rozdělení hráček podle domovských klubů na Sever a Jih je dáno zeměpisně padesátou rovnoběžkou, ale moc vážně se nebere. Rovnoběžku kapitánky  ohýbají podle potřeby. Utkání má, stejně jako Prezident Goldscheider Trophy především společenský charakter. Výsledky nejsou až tak důležité. Děvčata jsou většinou kamarádky z reprezentace a tak si spíše užívají setkání po zimě,

Sestava družstva Sever:  Adéla Cejnarová, Kateřina Krásová, Kristýna Pavlíčková, Klára Spilková, Šideri Váňová, Tereza Vavrušková a hrající kapitánka  Martina Dorníková.

Sestava družstva Jih:  Emily Curry-Bartoňová, Lucie Hinnerová, Radka Vlašínová, Sylva Michálková, Marie Šebestová, Karolína Vlčková a hrající kapitánka Veronika Holišová.

Přehled vítězů:

2008 Sever Martina Kodejšová, Kateřina Růžičková, Klára Spilková, Šideri Váňová, Tereza Vavrušková, Barbora Vejlupková a hrající kapitánka Martina Dorníková.
2007 Sever Sandra Jantová, Martina Kodejšová, Kristýna Pavlíčková, Kateřina Růžičková, Šárka Seifertová a Klára Spilková. Hrající kapitán Martina Dorníková
2006 Jih Edita Nechanická, Silvie Dittertová, Marie Šebestová, Kateřina Růžičková, Stanislava Kopejtková, Petra Kvídová, Veronika Holišová. Kapitán Jan Herman, hrající asistent Stanislava Kopejtková

Video Lady Abrahams Trophy 2009 – Sokolov:

Z archivu Golf.cz – Lady Abrahams Trophy:   ….. 2008 ….. 2007 ….. 2006

neoznačené snímky: autor Ivan Paggio