Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

III. Otevřené mistrovství ČR v extrémním golfu – vítězí Skrčený a Čermáková

22.09.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Jiří Skrčený a Martina Čermáková zvítězili ve třetím ročnímu mistrovtsví České republiky v extrémním golfu.  Mistrovství se konalo na sjezdovkách Špindlerova Mlýna v sobotu 19. září. Noví mistři byli korunováni speciálními oranžovými helmami. Pořadatelem byla Společnost Golfistů Extrémních.  Záštitu nad letošním ročníkem převzal premiér ČR pan Jan Fischer.

Pořadatelem je Společnost Golfistů Extrémních ve spolupráci se společnostmi Interactivity, Czech Marketing Services a Ingolf.

Soutěžní trať – letos 11 jamek – byla vytýčena ve skiareálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Start se tradičně nachází na počátku Modré sjezdovky, po dvou jamkách trať plynule přechází na Červenou sjezdovku a po ní pokračuje až k dojezdu na stadión, odkud stoupá „Valentovým průsekem“ vzhůru až pod velký hank černé FIS World Cup sjezdovky, kde se trať obrací, aby se vrátila snowparkem a malým hankem zpět na stadión, kde na bývalém skokánku pro snowboardisty hra končí.

Počasí oběma dnům extrémně přálo. Azurově modrá obloha, téměř úplné bezvětří, posekaná sjezdovka a tradiční zcela krkonošské občerstvení pro účastníky – včetně téměř půlmetrové bagety s krkonošským řízkem přidalo všem účastníkům na dobré náladě. 
Musíte-li před prvním odpalem nasednout na lyžařskou lanovku, je jasné, že vás čeká dost „alternativní“ golfový zážitek. Turnaj v extrémním horském golfu je velmi atraktivním podnikem, který patří do kategorie nezapomenutelných zážitků.
Tradiční obavy těch, co se nikdy nezúčastnili, se opět nepotvrdily. Nikdo si nezničil hole a všechny jamky se všem podařilo zdárně dokončit.
Vítězi a tedy Mistry České republiky v extrémním golfu se stali:

Muži:
1. Skrčený Jiří, 50   
2. Beran Jiří, 59   
3. Mads Bendix, 66

Ženy:
1.  Martina Čermáková 83
2. Jitka Bakalíková

Samotný akt korunovace nových mistrů speciálními oranžovými helmami jste mohli sledovat i v sportovní relaci hlavních večerních zpráv na České televizi
Další fotografie Více informací naleznete na www.xgolf.cz.