Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

III. Otevřené mistrovství České republiky v extrémním golfu

10.09.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

3. otevřené MČR v extrémním golfu 2009 se bude konat tradičně ve Špindlerově Mlýně, a to v sobotu 19. září 2009. Oficiální program začíná tréninkovým kolem v pátek 18. září.  Záštitu nad akcí převzal premiér České republiky Jan Fischer.  Přijďte to zkusit i vy na 3. ročník Otevřeného MČR v extrémním golfu, skvěle se pobavíte a odnesete si unikátní sportovní zážitek. Více informací naleznete a registrujte se prosím na www.xgolf.cz.

Záštitu převzal premiér ČR, Jan Fischer

3. ročník MČR v extrémním golfu
Otevřené MČR v extrémním golfu 2009 se bude konat tradičně ve Špindlerově Mlýně, a to v sobotu 19. září 2009. Oficiální program začíná tréninkovým kolem v pátek 18. září.
Soutěžní trať – 10 jamek – je vytyčena ve skiareálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Start se nachází na počátku modré Turistické sjezdovky, po dvou jamkách trať plynule přechází na Červenou FIS sjezdovku a po ní pokračuje až k dojezdu na stadión, odkud stoupá „Valentovým průsekem“ vzhůru až pod černou FIS World Cup, kde se trať obrací, aby se vrátila snowparkem a červeným Malý Hankem zpět na stadión, kde hra končí.
Musíte-li před prvním odpalem nasednout na lyžařskou lanovku, je jasné, že vás čeká dost „alternativní“ golfový zážitek. Turnaj v extrémním horském golfu je velmi atraktivním podnikem, který patří do kategorie nezapomenutelných zážitků. Přijďte to zkusit i vy na 3. ročník Otevřeného MČR v extrémním golfu, skvěle se pobavíte a odnesete si unikátní sportovní zážitek. Více informací naleznete a registrujte se prosím na www.xgolf.cz.

Program MČR v extrémním golfu
Pátek, 18. 9. 
14:00  úvodní registrace hráčů, tréninkové kolo
21:00 slavnostní zahájení, X.V.I.P. večerní program

Sobota, 19. 9. 
08.00 doplňková registrace hráčů
09.30 start turnaje
16.30 garden party s vyhlášením výsledků  

Výňatek z pravidel extrémního golfu
Každý hráč může ke hře použít maximálně tři hole podle vlastního výběru. Míč se hraje tak, jak leží. Na odpališti je povoleno míč týčkovat. Veškeré překážky všech typů a původu, včetně staveb, všechny typy povrchu a veškeré porosty jsou zcela organickou součástí hry. Jamka je dokončena, pokud se míč nachází většinou svého objemu uvnitř kruhu (nebo na čáře) označujícího jamku. Konečné slovo má po právu a slušnosti hráčův zapisovatel. „Fervejí“ se rozumí celá šíře sjezdovky. Caddie je v extrémním golfu nahrazen tzv. hledačem, každý hráč může mít až čtyři hledače. Hráči jsou vybaveni podrobnými birdiekartami (mapkami hracích terénů) a skórkartou. Flighty o čtyřech hráčích startují v desetiminutových intervalech.     
  
Trocha historie
V roce 2005 vznikla v České republice Společnost golfistů extrémních, která je obecně považována za vedoucí autoritu tohoto sportu u nás. Zakladateli jsou Alan Babický, Martin Schwarz a Lucie Borhyová.

První Mistrovství ČR v extrémním golfu se konalo v roce 2005 na dnes již památné trati ve Sv. Petru a vítězem Oranžového Xsaka pro Mistra ČR bez rozdílu kategorií se stal Jan Loužecký.

První turnaj v extrémním horském golfu se hrál v USA v roce 1999, ale počátky této disciplíny sahají až do roku 1981. Ve Spojených státech se pořádají celé série turnajů, jež přenášejí i televize a těší se nesmírné oblibě.

Návrat ke kořenům golfu
Ať si na zemském povrchu představíte jakékoli místo, buďte si jisti, že se určitě už někdy stalo, že na jedné straně někdo umístil týčko a na druhé straně malou jamku. Tak vznikla hřiště na doslova kuriózních místech. Extrémní golf se stává atraktivním doplňkem nejrůznějších společenských akcí a díky minimálním nárokům na terén se může hrát prakticky kdekoli. Extrémní horský golf posouvá tradiční golf, jak ho známe, doslova a do písmene na jinou úroveň. Nejmodernější forma tohoto nádherného sportu je však překvapivě návratem k ryzím kořenům golfové hry, kdy šlo o zábavnou kratochvíli v neporušené přírodě.

Stránky X Golfu