Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

III. Olympus PGA Tour – vítězí Jan Juhaniak

01.08.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Čtyřicítka profesionálů se opět sešla v golfovém resortu Malevil v severočeských Heřmanicích, aby změřila svojí výkonnost a bojovala o celkovou dotaci turnaje 250.00 Kč. Tentokrát zvítězil Jan Juhaniak, profesionál působící v GC Praha. Vítězství získal v rozehrávce s Romanem Chudobou.Jan Juhaniak a Roman Chudoba došli se shodným skorem 63 (-5). V rozehrávce byl úspěšnější Juhaniak, který tak získal prémii 57.500 Kč z celkového prize money. Po Schovánkovi a Mrůzkovi je třetím hráčem s nejvyšším oceněním této série. Druhý Chudoba si odnáší 37.500 Kč, třetí Schovánek 25.000 Kč. Celková dotace turnaje je 250.000 Kč. Na snímku zleva třetí Robert Schovánek, druhý Roman Chudoba, s mikrorofonem Jan Juhaniak.

Jan Juhaniak (na obr. vpravo) nám k tomu řekl: „Byla to hra bez bogey. Za první devítku jsem zahrál tři birdie, za druhou dvě a vyhnul jsem se bogey. Na žádné jamce mě bogey ani nehrozilo, míč ležel vždy dobře. Neměl jsem co dohánet.“
A jak vypadala rozehrávka?
„Drive jsme poslali oba do roughu. Já asi 160 m do greenu, Roman 150.
Jamka svým designem vyžaduje ránu po pravé straně. Zahráli jsme tam oba dva a byli jsme oba opět v roughu. Já měl k jamce 30 metrů, Roman 40. Roman přihrál na 3 metry, já na metr a půl. Roman putt nedal, já ano.“ odpověděl Juhaniak.

Juhaniak a Chudoba se postarali o nový rekord maleviského hřiště – 63 úderů. O ránu tak překonali dva měsíce starý rekord, který stanovil Robert Schovánek na prvním turnaji Olympus PGA Tour koncem května.

V nedělním Pro_Am zvítězil flight Jiřího Němečka s amatéry Topinkou a Zadákem.

V doplňkové souteži sobotního turnaje získali ceny za nearest to pin Daniela Korytová, za longest drive Jan Alexa a Jana Hníková, za brutto výsledek 71 ran Kosmas Iliadis.

Závěrečný turnaj malevilské šňůry Olympus PGA Tour 2004 se uskuteční 4.-5.9.

Kompletní výsledky [Gallery not found]