Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Hledání míčků v pampeliškách

09.05.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Čtvrtý ročník Dětské Tour Severovýchod začal tam, kde ten předešlý skončil. Oproti původním plánům se úvodní turnaj neodehrál na Malevilu, ale na poslední chvíli došlo k přesunu do Myštěvsi. Pořadatelé museli v neděli 7. května zvládnout velký nápor rodičů a dětí, protože se do soutěže přihlásilo 69 hráčů, což je v dosavadní historii DT nejvyšší účast na 9jamkovém hřišti.

Na otevřených jamkách, kterých je Myštěvsi většina, se během dne proháněl svěží větřík a navozoval atmosféru tradičního linksového hřiště. Krom větru se všichni hráči museli také vypořádat s pampeliškami, které vyrostly v rafech podél fervejí a hledat mezi nimi míče byla skutečná „lahůdka“. Když ještě započteme vodní příkopy křižující dráhy jamek a spoustu autů, byl turnaj v Myštěvsi solidní prověrkou herní výkonnosti po zimní pauze.

Organizátoři DT připravili pro rok 2006 řadu změn. Některé turnaje – jako například ten v Myštěvsi – se hrají na rány a hráčům do 16 let se výsledky započítávají do žebříčku ČGF. DT Severovýchod má samozřejmě i svůj vlastní žebříček, který je otevřený také pro kategorii dorostenců do 18 let. Ti v předešlých ročnících DT startovat nemohli, ale od letošního roku jsou do soutěže zařazeni.

Další významnou novinkou je Pohár klubů. Nejlepší hráči a hráčky získávají za umístění v žebříčku DT zvláštní body pro pohárového hodnocení a po skončení DT získá klub s nejvyšším počtem bodů putovní pohár, který do soutěže věnuje Golf Club Hradec Králové. Na poháru bude vyryto jméno vítězného klubu a jména hráčů, kteří k zisku poháru přispěli. Po zahajovacím turnaji v Myštěvsi se do vedení dostal GC Erpet Praha s náskokem 6 bodů na druhý GC Hradec Králové a dalších 8 bodů na třetí GC Pardubice.

DT Severovýchod 2006 bude pokračovat druhým turnajem na Ještědu 20. května. Fotogalerie, kalendář turnajů, žebříčky propozice a další informace o DT Severovýchod naleznete na webových stránkách www.gchk.cz/dt.