Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Historický golf v Praze

22.07.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Historický golf prováděný v dobových kostýmech, s originálními holemi a míči se nazývá Hickory golf. Název dostal podle materiálu, ze kterých se v minulých staletích hole vyráběly, tedy z tvrdého ořechového dřeva, anglicky hickory.  Podle dostupných informací  sídlí u nás hickory golf  především  pražské  Hostivaři, díky nadšení zdejšího prezidenta Jiřího Martinky, v pražském Motole, díky někdejšímu předsedovi Vladimíru Ferlesevi a na Líšnici, díky historikovi českého golfu Prokopovi Sedlákovi. 
Největší akce hickory golfu u nás konají střídavě v těchto klubech.

Letošní program
4. ročník  jamkového turnaje  Hickory Match Golf Hostivař se koná v pátek, 12. srpna v Hostivaři
3. Český hickory Šampionát se koná v neděli, 14. srpna v Motole

Hráči v turnajích  budou hrát historickými „hickory“ holemi s dřevěnými šafty, řada z nich navíc ve slušivém dobovém oblečení.

V pátek 12. srpna se bude konat v areálu Golf Hostivař 4. ročník tradičního devítijamkového turnaje „Hickory Match Golf Hostivař“. Turnaj doprovodí podvečerní program na terase klubu s živým vystoupením kapely Palm Jam, pro doprovod bude uspořádána patovací soutěž historickými holemi a návštěvníci mohou shlédnout i malou výstavu historických vozidel.

3. Český šampionát v hickory golfu se bude konat v neděli 14. srpna 2011 v Praze Motole (Golf Club praha). Podrobné informace o obou turnajích získáte na stránkách www.hickorygolf.cz. Všichni hráči i diváci jsou srdečně zváni k účasti!

  • všechny dokumenty (vypsání, přihlášky, informace) jsou Vám k disposici na stránkách www.hickorygolf.cz
  • snažíme se připraviti zápůjční sady hickory holí, 6 holí + vak, půjčovné jen 750 Kč/turnaj – jest možné (zavčas) objednávati a reservovati
  • pokud by někdo zatoužil vlastní pálky vlastniti, můžeme zajistiti (6 holí = putter, niblick, mashie-niblick, mashie, iron, dřevo, + líbivý celokožený vak z pravé hověziny v ceně jen 16,5 tis Kč)
  • specielní míče „mesh“ vhodné pro hickory hru dorazily do naší vlasti ze zámoří – bude možné si je zakoupiti před pátečním turnajem (120 Kč/ks, kdo si ráčil objednati v květnu získává rabat)
  • páteční hostivařský match jest vypsaný i v kategorii „standardní hole“ (rozuměj moderní palice), tedy se mohou zúčastniti Vaši známí a partneři, kteřížto se „hickory“ hry dosud (zbytečně) obávají – přepošlete jim laskavě informace a našich událostech!
  • v obou turnajích se mohou účastniti i ženy

Stránky turnajů

Z archivu Golf.cz český šampionát: … 20102009