Himaláje na Spanish Ladies Open

16.09.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Turnaj se hraje na slunném jižním pobřeží Španělska v městě Marbella. Hřiště La Quina Golf Course je velmi kopcovité a nejedna hráčka si stěžovala na únavu po odehrání osmnácti jamek v místním horku. I Klára Spilková přiznala, že po poměrně rovinatém hřišti v Rakousku a pak Albatrossu v Čechách, ji místní kopce překvapily. Po prvním kole byl cut tři rány nad par, Klára zahrála pět nad.

Slunce nemilosrdně praží každý den, okolo jedenácté hodiny začne pálit a ustává až kolem páté odpoledne. Šťastné jsou tedy ty hráčky, které dostanou startovní časy brzy ráno.

Na hřišti roste hustá bermuda, která je na mnoha místech velmi podmáčená, hlavně v ranních hodinách po kropení. Z hřiště je krásný výhled na moře a na některých jamkách se člověk dočká mořské brízy, která alespoň na chvíli příjemně zchladí.

Organizátoři se také museli omluvit za green čtvrté jamky, který je opravdu hodně záplatovaný, jak je patrné na obrázku. Místní greenkeeper defekty odůvodnil přítomností blízké dálnice, jejíž opravy měly za následek mračna prachu, což poškodilo trávu na návětrném greenu tříparu.

Zuzana Kamasová si hřiště pochvalovala, přijde jí sice velmi kopcovité, ale v pro-amu na něm zahrála neskutečných osm birdie. „Tak doufám, že se mi takto bude dařit i v ostrých kolech,“ říká usměvavá Slovenka. V prvním kole opět zabodovala, šla v paru, což je na hřiště velmi dobrý výkon a skončila dělená dvacátá. Hráčky bydlí v oficiálním hotelu přímo u hřiště, takže to nemají daleko. Projedou se jen na driving range, který je až na druhé straně hřiště a jezdí tam kyvadlová doprava.


Aneta Zárubová

.