Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Greentour v Hazlově

15.09.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

O víkendu se konaly dva golfové turnaje Greentour 2004. Jedenácté a dvanácté setkání hráčů se ZK proběhlo na našem nejzápadnějším hřišti – osmnácti jamkách v Hazlově u Františkových Lázní.České a moravské kluby z Automotodromu Brno, Benátek nad Jizerou, Beřovic, Beskyd, Čertova Břemene, Českého Švýcarska, Erpetu Praha, Františkových Lázní, Hostivaře Praha, Hradce Králové, Ještědu, Karlštejna, Kestřan, Líšnice, Malevilu, Mostu, Nové Ameriky, Svobodných Hamrů, Štiřína, Teplic a CMR reprezentovalo celkem 66 golfistek a golfistů, ke kterým poprvé přibyli i golfisté z Německa – manželé Bettina a Michael Kretschmerovi.

Sobotní i nedělní turnaj provázel zpočátku déšť, ale nakonec se počasí umoudřilo a po oba dny dopřálo všem zúčastněným hrát v klidu o stableford body na skvěle připraveném hřišti. Že se začínající golfistky a golfisté opravdu snažili, svědčí i dosažené výsledky. Celkem třicetkrát uhráli hráčky a hráči 30 a více stableford bodů, z toho čtyři výsledky měly hodnotu 40 bodů a vyšší.

V sobotu v dámské kategorii zvítězila karlštejnská Helena Nováková (40 bodů) před Irenou Zídkovou (GCJ, 35) a Zdeňkou Rabochovou(GCEP, 30). Pánskou kategorii vyhrál Milan Moravec (46) před Lukášem Lichtenberkem (oba CMR, 44) a kestřanským Tomášem Tršem (39).

Nedělní soupeření mezi dámami vyhrála Jana Jähnke (CMR, 39 bodů) před sobotní vítězkou Helenou Novákovou (GCK, 36) a Gabrielou Matouškovou (HGC, 30). Pánskou kategorii ovládl David Nekovář (41) z pražského Hostivaře před Jiřím Zachem (KHGCS, 39) a Milanem Richterem (39) z domácího klubu.

Vložené soutěže o nejdelší odpal a nejblíže k jamce se konaly po oba dny na jamkách č. 1, resp. jamce č. 14. V sobotu nejdále pálili Irena Zídková (GCJ) a Lukáš LichtenberkemK (CMR), v neděli pak Jana Jähnke (CMR) a Ivan Čihák (GCCSH). Nejblíže k jamce poslal takřka stejným výkonem (214 cm, resp. 219 cm) po oba dva dny Robert Bouška (GCJ), pro dámy byl grýn č.14 nad jejich síly.

Další turnaje Greentour 2004 se uskuteční 25. a 26. září v severočeském Mostě na devíti jamkovém hřišti. Další informace lze získat na webové adrese www.greentour.cz.

[Gallery not found]