Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Czech PGA Tour vrcholí na Kaskádě

09.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Marek Nový

Surgal Clinic Czech PGA Tour – Grandfinále Kaskáda, Jinačovice (9. – 11.10. 2014)

Sobota – finálové kolo
Grand Finále PGAC vyhrál Marek Nový výsledkem 71,69,70 (-6). O druhé místo (-4) se dělí Filip Mrůzek, Ondřej Lieser a amatér Vítek Novák.

Nový byl po prvním kole šestý, po druhém nastoupil do vedení a ve třetím si došel pro vítězství třemi birdie a jedním bogey na poslední jamce. Za vítězství získal prémii 113 340 korun.

Skvělou formu potvrzuje mladý amatér Vítek Novák, který děleným druhým místem narušil hegemonii profesionálů, obdobně jako jeho patnáctiletý kolega Václav Lébl. Ten je příjemným překvapením turnaje, mezi českou profesionální elitou si došel pro 6. místo (-2).

Svoje kvality potvrzuje i v Česku působící hráč a trenér  Joaquin Millan Navarro. Pátým místem (-3) prokazuje svojí kvalifikaci kouče české amatérské reprezentace.

Lídr žebříčku Martin Příhoda skončil na 18. místě (+6). Roman Šebrle skončil na 44. pozici (+15).

Vítězem Order of Merit PGAC 2014 se stal Martin Příhoda před Lukášem Tintěrou a Filipem Mrůzkem.

Další pozice: 7. Tintěra (-1), 9. Kořínek (E), 11. Maurits (+3), 18. Gál (+6), 22. Rajmont, Nechanický jr. (+7), 26. Suchan (+8), 28.  Matuš (+9), 31. P. Skopový, Babický, Hinnerová  (+11), 38. Skalle (+14), 60. Barcalová (+27).

Konečné Top 10:

Order of  Merit 2014 – Top 10:

Odkazy: … Kaskáda Resort … Hřiště na satelitní mapě … Stránky Czech PGA Tour… Order of Merit

 

Pátek – 2. kolo
Ondřej Lieser se v druhém kole zhoršil o pět úderů, odsunul se na druhou pozici a umožnil vstup do vedení Marku Novému. Ten zapsal čisté čtyři birdie a vede s celkovým skore -4.

„Dnes se hrálo příjemně, nedělal jsem žádné chyby, hrál jsem bez bogey. Několikrát jsem sice musel dát víc než dvoumetrový putt na záchranu, na své předposlední jamce jsem zkazil odpal, ale nádherně jsem se vysekl z vysoké trávy tak asi na půl metru, na poslední jamce jsem to potvrdil birdie. Hrál jsem dnes trpělivě a jsem spokojen,“ pochvaloval si po hře nový lídr Marek Nový.

Na druhé místo se k Lieserovi vsunuli Filip Mrůzek a amatér Vítek Novák. Novák předvedl skvělý výkon s osmi birdie a dvěma bogey a přeskočil šestnáct příček pořadí.

„Dneska se mi hrálo hezky,“ řekl Vítek Novák. „Od první jamky jsem trefoval všechny drivy i příhry, akorát v první devítce mi moc nepadaly putty. Na druhé už se puttování zlepšilo. Celý den jsem se snažil hrát precizní golf a vyplácelo se to. Zvláště se mi dařily rány do sta metrů, tam jsem se snad nespletl. Zítra zkusím leaderboardem trochu zamíchat“, dodala se smíchem česká golfová naděje.

Do výsledků už zřejmě nepromluví lídr žebříčku Martin Příhoda (+4), jehož šance na vítězství klesly téměř na nulu. V druhém kole se nezlepšil, hrál opět 74 a na čelo turnaje  ztrácí osm úderů.
Za očekáváním zůstává také druhý hráč žebříčku Holanďan Sven Maurits. V druhém kole se zhoršil o čtyři rány, ztratil čtyři pozice a na vedoucího hráče mu do třetího kola chybí čtyři údery.

Zajímavá je výměna pozic Ondřeje Lébla s příbuzným Václavem Léblem (am). Zatímco starší Ondřej klesl  z druhého místa o jedenáct pozic na 13. místo (+3)  mladší Václav vyskočil na 7. pozici (E).

Další pozice: 5. Navarro, Kořínek (-2), 12. Tintěra (+2), 13. O.Lébl, Suchan (+3), 19. Příhoda, Gál (+4), 23. Rajmont (+5), 25. Hinnerová, Matuš (+7), 33. Hahn (+9), 35. Babický (+10), 41. P.Skopový, Skalle, Lizánek (+11), 45. Šebrle (+12).

Top 10 druhého kola:

 

Ondřej Lieser

Čtvrtek – 1. kolo
Ondřej Lieser začal na Kaskádě pěkně zostra. Zapsal výsledek 68 ran (-4), složený z osmi birdie, dvou bogey a dovolil si i jedno double bogey na poslední jamce. Vede s náskokem jedné rány na Ondřeje Lébla (-3). Ten zaznamenal pět birdie a dvě bogey. O třetí příčku (-2) se dělí Jan Zedníček, Holanďan Sven Maurits a reprezentační kouč Kino Navarro.

Na děleném šestém místě (-1) přenocují další tři favorité Marek Nový, Aleš Kořínek a Filip Mrůzek.

Po hře se Lieserovi do komentáře moc nechtělo: „Hrálo se mi dobře, až po trojputt na sedmnáctce. Asi už jsem měl pocit, že mi tam spadne dnes všechno ale ono ne. Na následující jamce jsem zadrivoval do vody, po dropu devítkou železem znovu voda, drop, příhra, putt“… Nad otázkou, co je na Kaskádě cílem jen zakroutil hlavou s tím, že o ničem jiném než výhře nemá cenu mluvit.

Zajímavostí byl tentokrát seniorský turnaj v němž startoval i bývalý tenista Ivan Lendl. Skončil na pátém místě (v polovině startovního pole) a ke své hře poznamenal: „Hrálo se mi dobře, mám rád rychlé greeny. Na to, že jsem tu byl poprvé v životě jsem byl spokojen. Pokud se to příští rok vejde do mého kalendáře, rád si občas zahraju, “ řekl vedoucí hráč webu Czech PGA.

S prvním kole nemůže být spokojen vedoucí hráč Order of Merit Martin Příhoda. Dvě bogey a výsledek +2 ho odeslaly na 13. místo výsledkové listiny se ztrátou  šesti úderů na vedoucího hráče.

Další pozice: 18. Novák (am +2), 18. Matuš (+3), 22. Šebrle (am +4), 35. Hinnerová (+5), 45. Gál (+7), 52. Babický (+8), 61. Štryncl +10).

Top 10 prvního kola:

 

Před turnajem
Profesionální špička se sjela na Kaskádu k závěrečnému Grandfinále, které je ukončením sezóny 2014 nejen turnajem, ale i slavnostním galavečerem s vyhlášením výsledků.

Na startu budou nejlepší čeští hráči. Na startovní listině figurují např. Martin Příhoda, Filip Mrůzek, Ondřej Lieser, Lukáš Tintěra, Stanislav Matuš, Marek Nový nebo znovuobjevený Viktor Skalle. Ze zahraničí přijeli Sven Maurits a po odmlce se vrací Mike Newell.

Je zde většina hráčů Dědkova Relmost ProGolf Teamu: Tintěra, Kořínek, Gál, Rajmont, Hahn,  Suchan. Chybí mladý Petr Dědek a Lee Corfield, kteří se vracejí z úspěšného turnaje v Emirátech.

Z amatérské špičky startují Vítek Novák, Roman Šebrle.

Vloženými jednokolovými turnaji jsou soutěže pro seniory s dotací 35.000 korun, té se účastní Ivan Lendl a soutěž pro aprentice – učně PGAC  s dotací 15.000 korun.

 

Odkazy: Kaskáda ResortHřiště na satelitní mapěStránky Czech PGA TourOrder of Merit

.