Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

PGAC Grand Finále Kaskáda – den třetí

14.10.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Sobota – třetí, poslední kolo

-   Corfield uhájil svou pozici a vyhrál o devět ran
-   závěr zvládl i přes nepovedený úvod 3. kola
-   druhý skončil Stanislav Matuš, třetí Filip Mrůzek

(freedrive) Na první pohled se mohlo zdát, že před posledním kolem Kaskáda Grand Finále Czech PGA Tour je rozhodnuto. Jenže závěrečný turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 měl ještě zajímavou zápletku. Angličan Lee Corfield vedl na startu finálového dne o deset ran. Jeho převaha se urodila především v prvním kole, kdy nasázel skvělých 64. Dnešní úvodní tři jamky ale přinesly nečekané okamžiky. Ve čtvrtek a včera nasbíral dohromady pouze tři bogey, ale tentokrát zahájil sérií bogey – double bogey – bogey. Na jedničce předvedl trojpat, na dvojce se dostal na green až čtvrtou ranou a na trojce potřeboval na dohrání jamky znovu tři paty. Jeho nejbližší pronásledovatel Stanislav Matuš všechno zvládl v paru a najednou byl náskok Corfielda o čtyři rány tenčí. Na šestce se ale účastník letošního The Open Championship uklidnil, když zapsal první birdie. Do konce kola už ani jednou nezaváhal, přidal další tři birdie a nebylo co řešit. Lee Corfield dnes došel v paru a udržel skóre -10. Pro anglického bombarďáka znamená triumf na Kaskádě jeho premiérový titul na Pilsner Urquell Czech PGA Tour. „Po nepovedeném začátku jsem věděl, že se musím zase chytit. Vůbec jsem neřešil, jak hrají mojí soupeři. Soustředil jsem se jen na sebe. Hřiště mi vyhovovalo a jsem velice šťastný, že jsem po dvou letech opět vyhrál turnaj,“ komentoval svůj výkon Lee Corfield.

Stanislav Matuš oproti Corfieldovi na začátku třetího kola nechyboval a zapisoval jeden par za druhým. Na devítce poprvé skóroval, ale následně musel překousnout bogey na jamce č. 10. Pak ještě zkusil zvednout své naděje na dohnání Corfielda dvěma birdie, ale už bylo pozdě. Navíc ještě zahrál bogey na šestnáctce a soustředil se na udržení výborného druhého místa, což se mu nakonec zásluhou dnešního výsledku 71 o dvě rány povedlo.

Třetí příčku obsadil Filip Mrůzek. Po dvou bogey na prvních třech jamkách se rychle otřepal a brzy si vylepšil sebevědomí dvěma birdie. Score karta ještě musela vstřebat bogey na čtrnáctce, ale třetí pozice se v ohrožení neobjevila.

Po odstoupení Zuzana Kamasové ze zdravotních důvodu je nejlépe umístěnou ženou amatérka Lucie Hinnerová z hostitelského klubu. Neztratila se ani mladá slovenská naděje Katarína Schovancová, která mezi devadesátkou  hráčů obsadila 74. místo.

Turnaj mě také dvě diskvalifikace. První dostal Slovinec Daniel Kraljič za měřidlo vzdálenosti na svém eletrickém vozíku.  Pro amatéra běžná věc, pro profíka za trest. Druhou dostal Jan Ryba za to, že odevzdal skorkartu bez podpisu zapisovatele.

Hlavní rozhodčí Michael Jon zde na Kaskádě  „pískal“ svůj třístý turnaj.

.


foto Antoín Krčmář pro © Golf.cz

 


 

Pátek –  druhé kolo
Angličan Lee Corfield (-10, na obr. vlevo)) pokračuje v krasojízdě. Dnes prošel Kaskádu dvě rány pod par a před zítřejším posledním kolem upevnil svůj náskok na sebejistých deset úderů. Jako jediný hráč turnaje je se svým výsledkem pod parem hřiště. Na druhou dělenou  pozici (E) se posunul Stanislav Matuš, který došel stejně jako včera v paru.  Druhé místo sdílí s Filipem Mrůzkem a Henrikem Engdahlem. Petr Nič dnes hrál o devět ran hůře a odsunul se na 8. pozici (+3). Na jamce č. 5, par 4, totiž zahrál osm ran.

Nejlepší číslo dnes donesl Petr Skopový, který hrál 67 úderů (-5) a posunul se na 5. místo (+1).

Nedaří se obhájci loňského vítězstvé Ondřeji Léblovi.  S výsledkem +7 je na 17. místě.  Z žen si nejlépe vede Denisa Sobotková. Je na 48. místě (+15) o dvě  rány před Zuzanou Kamasovou (+17).

Top Ten 2. kola

foto Antonín Krčmář pro © Golf.cz


 

Lee Corfield

Čtvrtek –  1. kolo

– Corfield dnes nastřílel výtečných 64 ran
- Angličan vede s náskokem pěti úderů
- druhý je Petr Nič

(freedrive) Zahajovací den závěrečného turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 provázelo sice slunečné, ale také relativně chladné a větrné počasí. Nic z toho ale nedokázalo zabránit golfistům ve skvělých výkonech, které dnes byly na Kaskáda Grand Finále Czech PGA Tour k vidění. Zejména výsledek aktuálního lídra turnaje všem vyrazil dech. Lee Corfield totiž potřeboval k absolvování prvního kola pouhých 64 ran.

Takový výsledek jsme letos na Pilsner Urquell Czech PGA Tour zaznamenali pouze jednou. Naposledy se na 64 úderů dostal na PGA Czech Masters v Sokolově Petr Nič. Lee Corfield si s hřištěm neuvěřitelným způsobem potykal a předváděl úchvatný golf. Nejvíce se blýskl na jamkách č. 9 a 10 – na obou zahrál eagle, přičemž desítka je par 4. Angličan, který se v červenci probojoval z kvalifikace na The Open na hřišti Royal St. Georges, ještě přidal pět birdie. Radost mu nemohlo pokazit ani bogey na jedenáctce. S famózním skóre -8 se stálý účastník EPD Tour usadil s náskokem pět ran v čele turnaje.

Není bez zajímavosti, že za Corfieldem je na druhém místě Petr Nič. Na Kaskádě triumfoval před dvěma lety a ve druhé polovině letošní sezóny se dostal do výborné herní pohody. Při Grand Finále přinesl v úvodním kole výsledek 69 ran. I Petr Nič dnes mohl zapsat do score karty eagle – bylo to na dvanácté jamce. Vedle eaglu potěšila Petra čtyři birdie a i přes tři bogey zůstal jeho dnešní výsledek pod hranicí sedmdesáti úderů.

Výborně rozjeté kolo měl i Henrik Engdahl. Švéd, který už několik let přijíždí na turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour prožíval hvězdné okamžiky zejména mezi šestkou a dvanáctkou – pět birdie v řadě a po jednojamkové pauze ještě celkově šesté. Ani Engdahl se ale nevyhnul dvěma zaváháním a obzvlášť triple-bogey na šestnáctce musí Seveřana hodně mrzet.

Vstup do turnaje se příliš nepovedl lídrovi Order of Merit PGAC Markovi Novému, který za 77 úderů dělí 23. místo. Ještě hůře je na tom loňský vítěz Grand Finále Ondřej Lébl, jehož ve výsledkové listině registrujeme na děleném 51. místě (80 ran).

Pilsner Urquell Czech Patour, Grand Finále Kaskáda 2011

Výsledky 1. kolo

1 CORFIELD Lee 64 (-8)

2 NIČ Petr 69 (-3)

3 ENGDAHL Henrik 70 (-2)

4 MRŮZEK Filip 71 (-1)

NAVARRO Joaquin

6 TINTĚRA Lukáš 72 (PAR)

NECHANICKÝ Rudolf jn.

MATUŠ StanislaV

9 HORÁK Lukáš 73 (+1)

10 LIESER Ondřej 74 (+2)

LIZÁNEK Lukáš

Další program turnaje:

pátek 14. října 2011 – kombinace Kamenná / Dřevěná

2. kolo turnaje profesionálů – start 7:30; postupný z odpaliště č. K1

sobota 15. října 2011 – kombinace Kamenná / Dřevěná

3. kolo turnaje profesionálů – finále / start 7:30 postupný z odpaliště č. K1

neděle 16. října 2011

Turnaj Pro-Am – start 10:30 canon, Texas scramble 1 x Pro + 3 x Am

 

 


Na brněnské Kaskádě začne ve čtvrtek  závěrečný turnaj české PGA. Nejlepší profesionálové ve středu trénovali za sychravého počasí na čtvrteční ostrý start. Finálový turnaj má nejvyšší nejvyšší dotaci v sezóně, 600.000 kč.  Na startu je naše absolutní  špička s výjimkou Kláry Spilkové. Náš fotograf sledoval naše nejlepší při středečním tréninku.

 

 

foto Antonín Krčmář pro © Golf.cz