obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Golfové novinky 2016: Na co se těšit v této sezoně?

08.01.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje
A A A
jordan spieth

Jordan Spieth

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších golfových událostí letošního roku, takže si připravte diáře, ať vás letos nic nemine.

Již tradičně nás čekají čtyři turnaje kategorie major, golf se po 112 letech vrátí na olympiádu, a na podzim se můžeme těšit na soubor Evropy a Ameriky v Ryder Cupu.

Českého golfového fanouška bude nepochybně zajímat Dýšina, kde se odehraje další turnaj ze série Ladies European Tour, a na Albatrossu přivítáme D+D Real Czech Masters. A bude zajímavé sledovat, zda v letošním roce  Jordan Spieth, Jason Day nebo Lydia Ko obhájí své pozice na předních příčkách tabulek.

2015 U.S. Open Sectional Qualifying

Cameron Champ

První turnaj PGA letošního roku je v tuto chvíli již rozehrán. Jedná se o Hyundai Tournament of Champions, který se koná tento víkend na ostrově Maui na Havaji, kde spolu o vítězství v tuto chvíli soupeří vítězové jednotlivých turnajů PGA Tour z loňského roku.

Na hřišti se tak spolu potká například Jordan Spieth, Jason Day, Rickie Fowler, Zach Johnson nebo Patrick Reed, který bude obhajovat loňské vítězství.

Bubba Watson

Bubba Watson

 V dubnu se koná první turnaj ze série major turnajů – Masters v americké Augustě. Loni tu svým vítězstvím Jordan Spieth odstartoval takovou sezónu, o které se mu do té doby ani nesnilo. Takže jak to letos dopadne se zeleným sakem?

Na utkání legend se můžeme těšit od 26. května, kdy se koná Senior PGA Championship. Poslední dva ročníky ovládl Colin Montgomerie, takže si počkáme, jak se mu bude dařit letos.

Chambers Bay

The U.S. Open Trophy

 U. S. Open, tento legendární a v pořadí druhý turnaj „velké čtyřky“ major turnajů, se koná od 16. června. Vítězství spolu se čtyřiceti miliony korun si z tohoto turnaje loni odnesl Jordan Spieth. Zároveň s tímto turnajem se v České republice koná další ze série LET turnajů – Tipsport Golf Masters na Dýšině (17. – 19. června).

 Už o měsíc později, od 14. července, se ti nejlepší golfisté sejdou na linksovém hřišti v Royal Troon Golf Clubu ve Skotsku u příležitosti třetího major turnaje – The Open. Čtenář si jistě vzpomene, když se tento turnaj hrál loni na hřišti v St. Andrews, vítěz

Tiger Woods

Tiger Woods

dvou předchozích majorů Jordan Spieth měl další vítězství nadosah ruky, ale nakonec to byl Zach Johnson, kdo si odnesl klaretový pohár a čtyřicet milionů korun.

Hráči se nestihnou ani pořádně otřepat, a už 28. července je čeká poslední ze čtyř major turnajů – PGA Championship v golfovém klubu Baltusrol v americkém New Jersey. Na loňský turnaj rozhodně nezapomene jeho vítěz, Jason Day, který tak zaznamenal první velký triumf ve své golfové kariéře. Jordanu Spiethovi vítězství opět o fous uniklo, ale přesto se po tomto turnaji a druhém místě stal světovou jedničkou.

MruzekFilip224[1]

Filip Mrůzek

Srpen bude z diváckého hlediska zajímavý hned dvojnásobně. V Rio de Janeiru vypuknou  olympijské hry, na které se po 112 letech vrátí golf. Hry startují 11. srpna, a mužský golf je v plánu hned na první týden.

Ženy budou hrát v týdnu následujícím. Celkem se her zúčastní 60 hráčů a 60 hráček, přičemž prvních 15 hráčů a hráček se kvalifikuje automaticky podle světového žebříčku (OWGR) nejlepších golfistů a golfistek. Tiger Woods se již nechal slyšet, že se olympiády určitě zúčastní, pokud mu to jeho hra umožní.

Petr Dědek

Petr Dědek

Od 18. do 21. srpna se na hřišti Albatross u Prahy koná D+D Real Czech Masters. Vstupenky jsou již nyní k dostání v předprodeji. Ovšem pozor! Velmi příjemnou novinkou pro letošní rok je, že každý golfista, který je registrovaný u České golfové federace, bude mít vstup zdarma.

Zkrátka ale nepřijdou ani ostatní, protože od minulého roku se cena vstupenky snížila na polovinu (čt a pá po stokoruně, víkend po dvou stovkách). Promotérská společnost si od tohoto kroku slibuje výrazné zvýšení návštěvnosti.

„V roce 2015 přišlo zhruba 19 tisíc lidí. Vzhledem k tomu, že je v Česku přes 56 tisíc registrovaných hráčů, věříme, že se celková návštěva turnaje oproti předchozím ročníkům znásobí,“ říká majitel promotérské společnosti RELMOST Petr Dědek.

S koncem léta a blížícím se koncem sezóny se můžeme těšit od 22. září na FedExCup, a hned od 30. září na v pořadí 41. ročník Ryder Cupu. Dokáže Evropa Američany znovu porazit?

To vše a ještě mnohem více nás čeká v letošním roce. Máme se rozhodně na co těšit.