Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golfisté pomohli lidem s handicapem aktivně žít

29.06.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

"Pomozte lidem s větším handicapem, než máte vy!" Tak znělo hlavní motto 1. ročníku charitativního golfového turnaje Pražská jamka, který se uskutečnil 23. června 2007 v pražském Motole. Golfový turnaj byl pořádán společností Golf 24 Promotion ve spolupráci s Golf Clubem Praha a Kontem BARIÉRY. Záštitu nad celým projektem převzala Městská část Praha 5.

Jak samotné motto turnaje napovídá, tentokráte nešlo jen o počet dobře odpálených golfových míčků, ale především o pomoc lidem s handicapem – nejdůležitější myšlenku celého turnaje! Organizátoři se rozhodli celý výtěžek z akce věnovat Nadaci Charty 77 – Kontu BARIÉRY a jejich novému sportovnímu projektu Sport bez bariér, který podporuje lidi se zdravotním postižením při jejich sportovních aktivitách.

Mezi hlavními hosty turnaje bezesporu zazářili Kateřina Neumannová, Roman Šebrle – patron projektu Sport bez bariér, Jiří Ježek – jeden z nejlepších světových paralympijských reprezentantů v cyklistice a Martin Otáhal – jediný handicapovaný účastník olympijských her (Atlanta 1996) v rychlostní kanoistice.

"Naším hlavním záměrem bylo připravit takový turnaj, ze kterého by si účastníci odnášeli nejen příjemný zážitek ze hry, ale aby se zároveň stali součástí velké pomoci těm, kteří ji potřebují. Rádi bychom udělali z tohoto turnaje tradici a pokračovali v něm i v budoucnu,"uvedla Martina Tvarůžková, marketingová manažerka Golf Clubu Praha.

Kapacita turnaje byla zcela naplněna. Někteří ze zájemců-sponzorů se zapojili do finanční pomoci i přes to, že již hrát nemohli. Nejvyšší částkou přispěly společnosti GOLF USA a PRO-SERV. Díky všem účastníkům turnaje se podařilo nashromáždit částku ve výši 133.000 Kč, kterou se zástupci Golf Clubu Praha rozhodli dorovnat do výše 150.000 Kč. &quotFinance pomohou několika lidem, které jejich úraz připoutal na vozík. Ze získaných prostředků tak můžeme například pomoci k nákupu handbiku – speciálního kola, na kterém se šlape rukama či sportovního vozíku na rugby", uvedla Markéta Brůnová z Konta BARIERY.

V rámci turnaje, nad kterým bedlivě dohlížel i pan Petr Němec – profesionální trenér Golf Clubu Praha (PGA Master Professional), byla vyhlášena vložená soutěž „Longest drive“ zastřešená radním MČ Praha 5 Alešem Kohoutem, kterou s obrovským náskokem vyhrál Roman Šebrle. Celkovým vítězem turnaje se stal Pavel Socha, který kromě zajímavých cen obdržel putovní pohár starosty MČ Prahy 5.

Sportovní projekt Konta BARIERY – Sport bez bariér vznikl v dubnu loňského roku. Do konce roku 2006 podpořil celkem 50 žádostí v celkové finanční výši 1.083.634 Kč. Tento projekt chce vrátit lidi s handicapem zpět do aktivního života, ke kterému sport beze sporu náleží.