Golf Prague Open 2008 – zvítězil Petr Skopový

28.04.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Ve druhém ročníku profesionálního Golf Prague Open zvítězil sokolovský profesionál Petr Skopový. Na druhém místě se umístil Roman Svoboda, na třetím Richard Sarközi. Jiří Janda zahrál v pondělí nový rekord hřiště, 69 ran.

Velmi dobře připravený mstětický links viděl  hru nejlepších hráčů České republiky. Na startu se sšlo 55 profesionálů v obou  základních kategoriích PGA: Playing Pro i Teaching Pro.  Po prvním kole nastalo překvapení. Výkonem 70 vedl Jaroslav Krejcar, doposud neznámý profík z Nové Ameriky.  Talentovaný hráč hraje pátým rokem, na golf přesedlal z vrcholového tenisu. Vedení však neudržel, druhé kolo hrál o jedenáct ran hůře a skončil na 8. děleném místě.

Vítězství získal Petr Skopový výkonem 71,74. Videorozhovor s vítězem najdete v okénku GolfTube.
Za ním se umístil Roman Svoboda. I to je překvapení, Svoboda se v poslední době spíše věnuje manažerským  povinnostem na hřišti v Mladé Boleslavi.
Na vítězství měl i Petr Nič, který byl po prvním kole tři rány od vedoucího Krejcara. Voda na třetí jamce a další chyby však znamenaly 80 ran a konec nadějím.

Turnaje se ůčastnilo pět žen. Nejlépe se umístila Zuzka Mašínová na 8. děleném místě. Profesionální turnaj v Česku opět navštívila rozesmátá Zuzka Kamasová ze Slovenska. Skončila na 35. místě. Rozhovor se Zuzkou Kamasovou najdete v okénku GolfTube.

Vítěz Petr Skopový si ze Mstětic odváží šek na 55.000 Kč,  z celkových 300.000 Kč dotace.

Turnaj  Golf Prague Open je ideou a realizací mstětického profesionála Petra Mrůzka. Rozhovor s ním najdete v okénku  GolfTube.