29.06.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje

Šimon Zach a Marie Luňáčková

Faldo Series Czech Championship, Telč (27. -29.6.2014)

Neděle finálové kolo
Šimon Zach a Marie Luňáčková ovládli čtvrtý ročník Faldo Series v Telči. Vyhráli v absolutním hodnocení a ve svých kategoriích. Druhá místa obsadili Vítek Novák a Hana Ryšková. Třetí místa získali Jiří Zuska a Johana Luňáčková.

V očekávaném souboji obhájce Vítka Nováka se Šimonem Zachem byl letos úspěšnější loni druhý Šimon Zach. Tito dva hráči se střídají ve vedení své kategorie od prvního Faldo Series před třemi lety.

Obdivuhodný je výkon sester Luňáčkových z Týna nad Vltavou. V absolutní kategorii obsadily tři místa z prvních pěti a z každé kategorie si odnesly medaili. Marie Luňáčková obhájila loňský absolutní titul, také díky výkonu -7 v druhém kole. Zahrála také absolutně nejnižší součet úderů, o dva údery lepší než Šimon Zach.

V jednotlivých kategoriích zvítězili Jiří Zuska, Šimon Zach, Oliver Gábor, Hana Ryšková a Marie Luňáčková. Tito hráči pojedou na finále Faldo Series v USA do The Greenbrier America´s Resort, kde byli vloni čeští hráči velmi úspěšní.

Konečné Top 5:

Sobota – 2. kolo
Třetí kolo se nese ve znamení vynikajícího výsledku Marie Luňáčkové, která zdolala telčské hřiště za 65 úderů (-7) a vede jak absolutní kategorii dívek, tak svojí kategorii dívky 17-21.
V jednotlivých kategoriích vedou Nicolas Schellong, Vítek Novák, Oliver Gábor, Hana Ryšková a Marie Luňáčková,
V absolutních kategoriích vedou Vítek Nová a Marie Luňáčková.

Pátek – 1. kolo
Po prvním kole vedou v kategoriích Matyáš Zapletal, Vítek Novák, David Štrouf, Hana Ryšková a Marie Luňáčková. V absolutních kategoriích Chlapci a Dívky vedou Vítek Novák a Marie Luňáčková.

Před turnajem
Celosvětová série Faldo Series má své zastavení 27. až 29. června v Telči. V pořadí je to již čtvrtý  ročník české kvalifikace na finále celosvětové série juniorského golfového turnaje Faldo Series, kterou v České republice pořádá společnost CZ Golf.

Do Telče se sjedou nejlepší čeští hráči do 21 let. Již dnes je přihlášeno přes 130 hráčů, z toho osmnáct s plusovým hendikepem. Na přihlašovací listině jsou Zach, Novák, Zapletal, Lébl, Pavouček, Bryčka, Hromádka, Křivanec, Palkovský, Schellong, Štrouf, Ráža, sestry Luňáčkovy, Ryšková, Fabiánková, Kaminská, Melecká, Frýdlová, Melichová a další mladí hráči, kteří už dnes přebírají žezlo českého golfu.

Také letos bude po celou dobu přítomen skvělý trenér Keith Wood, osobní trenér Nicka Falda, který povede workshopy s hráči.

Před oficiálním zahájením turnaje se bude konat oblíbený formát ve stylu pro-am. Namísto profesionálů povedou flighty ti nejlepší účastníci Faldo Series Czech Championship.

Turnaj se hraje v pěti různých věkových kategoriích:
Chlapci: 12-16 let, 17-18 let, 19-21 let.
Dívky: 12-16 let, 17-21 let.

Tříkolový turnaj je zařazen do Světového golfového amatérského žebříčku, neboli R&A World Amateur Golf Ranking (WAGR). Výsledky jeho účastníků do 18 let se tak budou budou započítávat do Mládežnického žebříčku ČGF.

Vítězové kategorií pojedou na Grand Finále. Loni byli v Greenbrieru Češi úspěšní, do Top 10 se vešli Zach, Novák a Hromádka. Šimon Zach hrál i asijské finále, kde skončil osmý. Letošní Grand Finále se koná koncem října opět v americkém Greenbrieru.

Hřiště:
Hraje se na hřišti GC Telč s parem 72 a délkou 6 252 metrů z bílých odpališť.

Historie Faldo Series
The Faldo Series byla založena Sirem Nickem Faldem v roce 1996 s cílem dát příležitost mladým lidem poznat golf a zároveň podpořit nadějné juniorské golfisty na jejich cestě vzhůru. V roce 2006 následovalo založení The Faldo Series Asia a v současné době se ročně odehraje přes třicet turnajů v pětadvaceti zemích po celém světě, včetně VB, Evropy, Jižní Ameriky, Středního východu a Asie.

V současné době je kladen velký důraz na podporu juniorského golfu, proto se The Faldo Series rozšiřuje i do zemí střední a východní Evropy – jako je Česká Republika, Polsko, Slovensko a Rusko.

The Faldo Series je jedinou akcí svého druhu na celém světě. Vyhledává talenty ve věku 12-21 let a pomáhá jim rozvíjet jejich potenciál díky sérii turnajů, která kombinuje získání zkušeností s vrcholovou akcí a rady expertů z oblasti golfu, včetně Nicka Falda samotného. Vzhledem k velmi malým bariérám při přihlašování se turnajů ročně zúčastní přes 5 000 dětí.

Z mnohých vítězů Faldo series jsou dnes významní profesionální hráči jako např. Rory McIlroy, Nick Dougherty, Oliver Fisher, Yani Tseng neboMelissa Reid.

V České republice je od roku 2011 vlastníkem licence a promotérem turnaje Faldo Series Czech Championship společnost CZ Golf, a.s.

Odkazy: GC TelčHřiště na satelitní mapě Stránky Faldo Series

Z archivu Golf.cz – Faldo Series: … 20132012 2011