Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Extraliga – skončila základní část

18.07.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Pátým a šestým kolem skončila v Cihelnách závěrečná část Extraligy České republiky. Na čele tabulky jsou mužský tým Royal GC Mariánské Lázně a ženský tým GK Čechie.

V ženské soutěži jsou známa sestupující družstva. Do první ligy sestupují ženy liberecké Ypsilonky a Prosper GC Čeladná. V mužské soutěži se hraje historicky první play-out, ve kterém o dvou sestupujících rozhodnou utkání GC Beřovice proti GC Praha a Beskydského GC s GC Karlovy Vary.

V pátém a šestém kole Extraligy  2010 zahráli nejlepší výsledky Jan Mergl a Marek Toman – 66 úderů. V ženské soutěži donesly v Cihelnách nejlepší výsledky Petra Kvídová a Kateřina Růžičková – 68 úderů.

Senzací extraligy je desetiletý Matyáš Zapletal, který stejně jako všichni ostatní hrál z bílých odpališť. Matyáš Zapletal patří do týmu Golf Clubu  Austerlitz, kde berou Extraligiu  opravdu vážně. Realizační tým GC Austerlitz čítal v Cihelnách osm  lidí, včetně prezidenta Jiřího  Kováře, který byl u startu každého ze svých hráčů a po zbytek hry je střídavě doprovázel. Kouč  Jiří Kromichal  průběžne pozoroval  hráče  GC Austerlitz jamku od jamky.  

Na maršálském vozíku se v Cihelnách opět objevil legendární Václav Janoušek, který asistoval hlavnímu rozhodčímu Luboši Klikarovi.

Výsledky družstev       Individuální výsledky

Odkazy:   Astoria GC        Hřiště na satelitní mapě          Česká golfová federace