ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Exhibici v Dýšině vyhrál Sam Torrance

08.06.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

canon-torrance-alfredsson-hawksworth(Goram) Hráči zvučných jmen byli k vidění na exhibici hrané v rámci Canon Pro Series na golfovém hřišti Golf Park Plzeň-Dýšina. Někdejší kapitán rydercupového týmu Sam Torrance, hráčka LPGA Helen Alfredssonová a bývalý skvělý profesionál John Hawksworth – to byli oficiální hosté letošního ročníku exhibičního turnaje. Ten proběhl v pátek 4.června 2010 a měl velmi početnou diváckou kulisu.

Zahraniční hosté si nejprve v dopoledním turnaji zahráli s pozvanými účastníky turnaje. Odpoledne pak byla na programu exhibice mezi profesionály. Na prvních pěti jamkách hráli tzv.“skins game“ a přítomným divákům předvedli mnoho nádherných ran. Jejich vzájemný souboj vyvrcholil až na poslední jamce, kde se rozhodovalo o vítězi. Ten vzešel až z rozehrávky, která se hrála formou nejbližší přihrávky k jamce. Tento úder zvládl nejlépe Sam Torrance, který se tak stal vítězem Canon Pro Series pro rok 2010.

Sam Torrance na Dýšině - Canon„V České republice už jsem několikrát byl a moc se mi zde líbí,“ říkal Sam Torrance. „A je to o to příjemnější, že odjíždím s vítězstvím. Pochopitelně to byla přátelská exhibice a ne nějaká náročná soutěž. Nicméně i tak je pocit z vítězství příjemný – proto golf hrajeme.“

Slova chvály na hřiště Golf Park Plzeň-Dýšina i výtečně připravený turnaj měli i oba další účastníci exhibice – John Hawksworth a Helen Alfredssonová.

„Hřiště i turnaj byly připraveny na výbornou a já jsem moc rád, že jsem se této akce mohl zúčastnit,“ říkal někdejší výborný hráč a nyní televizní komentátor Jonh Hawksworth. Připojila se i Helen Alfredssonová, která do Plzně přijela přímo z turnaje Ladies European Tour na slovenských Tálích: „Jsem provdána za hokejistu a tak jsem sledovala velmi pozorně český úspěch na světovém šampionátu. A být na turnaji v rámci Canon Pro Series bylo pro mě velikou poctou.“

V rámci série Canon Pro Series se v minulosti do České republiky podívala řada světově proslulých hráčů – Paul Lawrie (vítěz britského The Open 1999), Thomas Levet, Peter Baker, James Kingston a další. Letos k nim přibyla trojice, která patří k legendám golfového sportu.

foto Martin Kabát

Počet přečtení: 1 022
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017