Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

EUROTEL PGAC OPEN GOLF TOUR 2003 KARLOVY VARY

08.07.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

V letošním roce se v Karlových Varech spolu s nejlepšími filmy předvedli také nejlepší golfoví profesionálové. Nevlídné počasí jim komplikovalo hru, nedali se však odradit. Favoritem turnaje byl od začátku Jirka Němeček z Prahy, loňský absolutní vítěz Eurotel PGAC Open Golf Tour. Skvěle si vedli Jan Juhaniak, Miroslav Janda a Michael Newel z Německa, který nakonec v play-off vyhrál. V letošním roce se v Karlových Varech spolu s nejlepšími filmy předvedli také nejlepší golfoví profesionálové. Nevlídné počasí jim komplikovalo hru, nedali se však odradit. Favoritem turnaje byl od začátku Jirka Němeček z Prahy, loňský absolutní vítěz Eurotel PGAC Open Golf Tour. Skvěle si vedli Jan Juhaniak, Miroslav Janda a Michael Newel z Německa, který nakonec v play-off vyhrál.

Kromě šedesáti profesionálních golfistů přijelo do Karlových Varů také 150 amatérských hráčů, kteří si ve družstvech pod vedením jednoho profesionála zahráli v sobotu tzv. PRO – AM turnaj. Skvělým výkonem, i za nepříznivých povětrnostních podmínek, se předvedli amatéři Zdeněk Zvoníček, Robert Hájek a Jana Leblochová. Ti byli v týmu s vedoucím hráčem túry Jiřím Němečkem a obsadili první místo. Zahráli skvělých 60 ran, což je 12 ran pod par neboli normu hřiště. Leader túry Jiří Němeček to okomentoval slovy: „Měl jsem v týmu vynikající spoluhráče!“

Nedělní kolo profesionálů zvládl nejlépe osmačtyřicetiletý Jan Juhaniak. Na hřišti, které doznalo několika malých změn v podobě prodloužení jamek, dokázal zahrát 73 ran (1 bod nad normu hřiště). Za ním se pole zahustilo, a tak stejně jako před měsícem v Cihelnách se pondělní cesta k vítězství otevírala hned několika hráčům. Dělené druhé místo drželi o jednu ránu zpět Petr Štrougal, Ondřej Trupl a oba bratři Jandové, o další ránu zpět byli Wagner, Mrůzek, Chudoba a Jiří Zavázal senior. Bez šancí na vítězství nebyli ani hráči s výsledkem 76 ran: Dvořák, Nič, Kučera a Šarkozy (HUN). Rozřešení ale mělo přinést až druhých osmnáct jamek v pondělí.

V pondělí již nebylo největším nepřítelem hráčů počasí, ale kvalita povrchu hřiště. Greeny víkendovým deštěm utrpěly natolik, že se právě puttování stalo kamenem úrazu. Vedoucí hráč Jan Juhaniak zahájil výtečně, první dvě jamky zvládl výkonem birdie a birdie (rána pod par jamky). Pak měl ale problém na osmičce, devítce a desítce, kde uhrál tři bogey (rána nad par jamky) a ty poznamenaly jeho výkon. Nejlépe zahrál v pondělí Michael Newell (GER), šedesát devět ran (3 pod par hřiště) se součtem 147.

Miroslav Janda neměl nejlepší začátek, přesto si soustředěným závěrem (73 – o ránu lépe než den předtím) řekl o play-off s Newellem. Hned na první jamce měl Janda šanci. Newell první putt z šesti metrů minul a dohrál. Jandu teprve první, velice krátký putt čekal. I on jej však míjí. Na druhé jamce rozehrávky čekala Jandu o čtyřicet metrů delší druhá rána do greenu. Zahrál ji excelentně a tentokrát svoji převahu nevyužil Newell, když z fairwaye zahrál pouze na úroveň Jandova míče. Oba úspěšně přihráli, Newell krátký putt proměnil, Janda nikoliv. Bylo rozhodnuto, vítězem třetího turnaje Eurotel PGAC Open Golf Tour 2003 se stal sympatický Michael Newell z Německa.

Čtvrtý v sérii Eurotel PGAC Open Golf Tour 2003 – předposlední turnaj se uskuteční na Karlštejně ve dnech 23. – 25. srpna. O přesunutí turnaje z původně plánovaného Slavkova u Brna rozhodli organizátoři v důsledku kvality hřiště. Slavkovská nedávno otevřená osmnáctka zatím neodpovídá normám potřebným k uskutečnění profesionální golfové soutěže. Pořadatel je však přesvědčen, že v dalších letech se bude jednat o jedno z nejkvalitnějších golfových hřišť v České republice.

Podrobné výsledky a další informace najdete na serveru EurotelGolf
[Gallery not found]