European Boys Team Championship 2011 – Mistry Evropy jsou Španělé

06.07.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje

Sobota – 3. kolo jamkovky
Naši hráči prohráli se Skotskem 4/1 a skončili v druhém filghtu na nešťastném 14. místě, které zmanená znovu projít kvalifikací na příští mistrovství.  V zápase naši zprvu vedli, Skotové však dokázali zvrátit skore a a zajistit si místo nás přímou účast na příštím mistrovství.

Scorecard zápasu se Skotskem

Ve finálovém souboji s Rakouskem zvítězili Španělé, kteří se stali Mistry Evropy družstev dorostenců pro rok 2011.  Stříbrní jsou Rakušané, bronzoví Francouzi.

Turnaji přálo počasí, v sobotu bylo slunečno, kolem 30 stupňů. Své bývalé reprezentační kolegy přišla povzbudit Klára Spilková. Turnaj zblízka sledoval prezident Čeké golfové federace Jan Jenčovský, preziden EGA Antti Peltoniemi a členka výboru EGA Silvia Hrušková.

Konečné pořadí:

Pavouk skupiny APavouk skupiny BTabulka supiny C

Výsledky kvalifikace: … TýmyJednotlivci
Odkazy: … Prague City GC …  Stránka turnaje ČGF EGA … Z archivu Golf.cz:   EM Boys 2003 Cihelny
Official Championship website

Pátek – 2. kolo jamkovky
Čeští hráči dokázali porazit Wales  3/2. Body přinesli Pokorný s Procházkou ve čtyřhře, Šimon Zach a Daniel Suchan z dvouher. Zítra hrajeme se Skotskem o 13. místo. Třinácté místo je limit pro přímou účast na příštím mistrovství bez kvalifikace.
O titul evropského mistra se zítra utkají týmy Rakouska a Španělska. O bronzové medaile budou hrát Francie s Dánskem.

Scorecard zápasu s Walesem

Čtvrtek – 1. kolo jamkovky
Čeští hráči prohráli první zápas jamkovky se Švýcarskem 1/4.  Znamená to, že na Českou republiku zbývá jedno z míst na 13. – 16. pozici. Jediný bod donesl Daniel Suchan ze singlu s Jeremy Freiburghausem.  Zítra nastoupí Česká republika do souboje s Walesem.

Je tu také první překvapení. Zrodilo se v prvním flightu. Opět se potvrdilo nepsané pravidlo, že vítěz kvalifikace mistrovství nevyhraje. Suverénní Němci, kteří kvalifikaci vyhráli s výrazným náskokem, podlehli osmým Francouzům 3/4.  Francouzi vyhráli dva singly a dva foursomy, Němci vyhráli pouze tři singly.

Scorecard zápasu  ČR  se Švýcarskem

Středa – 2. kolo kvalifikace
Jediný úder chyběl české reprezentaci k vstupu do prvního flightu. Čeští hráči hráli o pět úderů více než v předchozím kole a skončili na 9. místě spolu se Skotskem (+3). Po oželení prvního flightu je třeba konstatovat, že čeští hráci podali  dobrý výkon, hodný pořadatelské země. Jsou zařazeni do 2. flightu a budou bojovat o 9. – 16. místo.  Z českých hráčů předvedli nejlepší výkony Šimon Zach (-3) a  Daniel Suchan (-2).
V kvalifikaci byli  suverénně nejlepší Němci (-15) před Španělskem a Finskem (-8). V indivudálním pořadí byl nejlepší Rakušan Robin Goer (-10).

Ve čtvrtek začnou na Zbraslavi zápasy jamkové hry. V prvních dvou flightech hrají družstva pavoukem podle pořadí v kvalifikaci. Dopoledne se hrají foursomy, odpoledne singly.  Ve třetím flightu hrají družstva každý s každým.

Výsledek kvalifikace

Úterý – 1. kolo kvalifikace.
Češi mají našlápnuto do prvního flightu. Tři čeští hráči hráli pod par hřiště: Gál 69 ( -3),  Zach  a Suchan. 70 (-2).   Pokorný a Novák hráli 75 ran (+3). Dnes se škrtá skore Aleše Procházky, který včetně jednoho hole in one na 16. jamce donesl 79 úderů. Český tým je  na skvělém 3. místě , spolu s Francouzy a Rakušany.
Suverénně vedou Němci, kteří mají na druhé Finsko  náskok osmi úderů.

Pořadí po 1. kole kvalifikace

Na hřišti Prague City Golf Clubu v Praze Zbraslavi začíná v úterý,  5. července Mistrovství Evropy družstev dorostenců do 18 let, za účasti české reprezenatce.  Naposled se  v Čechách konalo v roce 2003 v Cihelnách (viz odkaz na archiv Golf.cz níže). Mistrovství začíná dvoukolovou kvalifikací na rány, která rozřadí týmy do tří skupin, flightů.  První skupina bude bojovat o 1.- 8. místo, druhá o 9. – 16. místo, třetí o zbylá místa podle počtu družstev.

Titul obhajuje družstvo Belgie, Češi skončili  na posledním mistrovství na 14. místě. V roce 2009 dosáhli naši dorostenci vynikajícího úspěchu, když se v holanském Utrechtu umístili na historicky nejlepším, sedmém místě.

Po letošním mistrovství dojde ke snížení počtu  národních družstev na 16.  Prvních 13 družstev z letošního ročníku ME bude mít zajištěnou účast na ME 2012, ostatní projdou kvalifikací.

Tým České republiky tvoří Petr Gál, Vítek Novák, Jakub Pokorný, Aleš Procházka a Šimon Zach. Kapitánem je Miroslav Holub, koučem Keith Wiliams, asistentem kouče Jiří Němeček.

Na pražské mistrovství Evropy je přihlášeno 20 národních týmů: Anglie, Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko Francie, Irsko, Island, Itálie, Německo, Holandsko, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Skostko, Španělsko, Švédkso, Švycarsko, Turecko a Vales.

Odkazy: … Prague City GC …  Stránka turnaje ČGF EGA … Z archivu Golf.cz:   EM Boys 2003 Cihelny