EPD Tour v Hazlově , Bohemia Franzensbad Classic – den poslední

16.07.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Zvítězil Němec Nicolas Meitinger (-12). Na druhém místě skončil AngličanJames Ruth (-10). O třetí pozici (-9) se podělili Angličan Michael Lowe a Němec Alexander Froreich. Z českých zástupců skonči lamatér Marek Nový na 28. místě (+2), amatér Jakub Stanislav na 41. místě (+7). Na posledním, 49. místě skončil Robert Schovánek (+15).
Jan Zedníček a Michel Newell neprošli cutem.

Na hřišti Golf Clubu Františkovy Lázně v Hazlově se od pondělí 14. do středy 16. července konal další turnaj z letošního bohatého programu zahraničních túr v Čechách. Renault EPD Tour (European Professional Development Tour) je podobně jako Alps Tour startovacím stupněm profesionálního golfu v Evropě. Z letošních devatenácti turnajů se dva konaly  v České republice. První proběhl na Nové Americe, kde zvítězil Němec Marcel Haremza a parádně se blýskli se naši amatéři Býma a Stanislav.

V Hazlově byli u opět ve hře Češi. Bohemia Franzensbad Classic měl  na startovní listině naše členy Roberta Schovánka a Jana Zedníčka. Pod německou vlajkou hrál  v Česku působící Michael Newell. Divoké karty získali amatéři Marek Nový, Jakub Stanislav a Jiří Novotný. Novotný na start nenastoupil.

Turnaj měl špičkové obsazení. Na seznamu přihlášených bylo 83 jmen. Z první dvacítky Order of Merit chyběl pouze čerstvý vítěz Alps Tour v Mnichu Rakušan Clemens Prader a Švýcar Damian Ulrich. Hrálo se na tři kola, v neděli 13.7. proběhl Pro-Am.