EPD Nová Amerika – vítězí Němec Marcel Haremza

07.05.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

První letošní podnik EPD Tour v České republice skončil triumfem německých hráčů, kteří obsadili prvních osm pozic. Zvítězil Marcel Haremza (-7). Druhé místo (-4) obsadili Patrick Niederdrenk a Richard Georg Nömeier. Z našich se nejlépe umístil Petr Nič na 27. pozici (+8). Obrovským překvapením je úspěch našich mladých amatérů Svatopluka Býmy, který se umístil na 31. místě (+9) a Jakuba Stanislava , který obsadil 37. místro (+11).

První letošní podnik EPD Tour v České republice skončil triumfem německých hráčů, kteří obsadili prvních osm pozic. Zvítězil Marcel Haremza (-7) a získal prémii  3.300 Eur.  Druhé místo (-4) obsadili Patrick Niederdrenk a Richard Georg Nömeier.

Haremza hrál v posledním kole nádherný a velmi důmyslný golf.  Nasvědčuje tomu eagle na 11.  jamce  a tři berdíci za sebou od 14. jamky posledního kola. Sledovali jsme ho na kratším čtyřparu, kde se oba jeho spoluhráči snažili driverem dostat na green. Haremza použil vyšší železo a umístil míč doprostřed ferveje, asi třicet metrů za drivy svých spoluhráčů. Nádherným aproachem dostal míč do vzdálenosti zhruba 5-6  metrů od jamky. Putt se mu zastavil asi pět centimetrů od birdie.

Vedoucí hráč prvního kola Dán Kenneth Mortensen skončil na 8. děleném místě (+1). Jede z vedoucích hráčů druhého kola Patrick Niederdrenk skončil nakonec na druhém místě, tři rány za vítězem.  Druhý, Angličan Ruth pokazil v druhém kole co mohl, nasekal 7 bogey a s celkovým skore +1 skončil na 8. místě.

Loňský vítěz EPD z Ypsilonky Max Kramer skončil na 5. místě (-1).

Z našich se nejlépe umístil Petr Nič na 27. pozici (+8).  Jako jediný z českých profesionálů prošel cutem a dvě kola byl na předních pozicích. Po první devítce posledního kola  ještě vypadal na třetí, čtvrté místo.  Osudnou se mu stala druhá devítka. Zřejmě podlehl únavě z mnoha turnajů v krátkém sledu za sebou. Z koncentrace ho také vytrhlo dlouhé čekání a ukecaní fotografové. Na druhé devítce pak  nasbíral dva double bogey, tři bogey  a po vyrovnaných prvních kolech 71,73 donesl plných osmdesát. Ale i tak je 27. místo v turnaji EPD přijatelné a patří k němu prémie 208 Euro.

Čest a uznání  si zaslouží naši mladí amatéři Svatopluk Býma a Jakub Stanislav.

Jejich  úspěch je obrovským a velmi příjemným překvapením pro český golf. Sama skutečnost, že prošli cutem už je úspěchem.  Svatopluk Býma  se  navíc umístil na 31. místě (+9) a Jakub  Stanislav  obsadil 37. místo (+11).

V nelehké konkurenci tak za sebou nechali několik desítek zahraničních i našich profesionálů.

V případě Svatopluka  Býmy si může připsat body  Česká golfová federace, z jejíž  mravenčí práce s dětmi Svatopluk  pochází. Jakub Stanislav je zase plodem především individuální přípravy,  pod vedením neúnavného otce Josefa.

Zcela určitě to byly nejlépe umístěné divoké karty pořadatele.

Turnaj EPD přinesl krásné počasí, krásný golf a  úspěch našich barev.

Němečtí pořadatelé vyjádřili spokojenost s hřištěm a zázemím.  Peter Zäh  poděkoval za velmi dobrou organizaci a kvalitu hřiště a vyjádřil úmysl uspořádat turnaj příští rok opět na Nové Americe. Přítomný majitel rezortu Stephan Friedreich souhlasně přikyvoval. Takže za rok nashledanou na Nové Americe.

Informace o hřišti           Hřiště na satelitní mapě           Oficiální stránka turnaje           Výsledky

Počet přečtení: 2 358