Dýšina sbírá plusy pro turnaj LET

04.04.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Ai Mijazato, Pak Se-ri, Cheyenne Woods, Isabelle Lendl. Tato jména vytáhl na tiskové konferenci v Praze promotér Robert Klotz, aby představil posily pro Pilsen Golf Masters (posledně jmenovaná ještě musí potvrdit). Z první poloviny světová kvalita, z druhé lákadlo pro diváky. Přítomní zástupci Ladies European Tour navíc vyjádřili spokojenost se stavem příprav turnaje i hřiště. Jak řekl LET director Davide Lantos, Dýšina má svoji duši.

„Věříme, že hráčky si hřiště oblíbí. Mohou na něm dokázat, že jsou dobrými golfistkami,“ řekl Lantos a jeho kolega Ignacio Evangelio, komerční ředitel LET, doplnil: „Produkční společnost hřiště prošla a označila ho za malebné.“

Turnaj v Golf Parku Plzeň byl totiž zařazen do kategorie TV Premium Series. Z těchto deseti akcí se bude vysílat přímý přenos, proto inspekce na hřiště a organizaci doplňuje ještě tato televizní. „Zajišťuje to pro nás Česká televize. V pátek odvysílá hodinový sestřih, ze sobotního a nedělního kola odvysílá celkem deset hodin živě,“ prozradil Klotz.

Domácí diváci budou moci od 9. do 11. srpna sledovat nejkvalitnější ze tří ročníků (předchozí dva se hrály jako Prague Golf Masters na Albatrossu). Bývalá světová jednička z Japonska a také zkušená jihokorejská golfistka jsou členkami zámořské LPGA Tour, na Dýšinu se podařilo získat je proto, že týden před českým turnajem se koná British Open a spousta hráček bude moci zůstat v Evropě.

Ne však ty, které naopak týden nato budou reprezentovat Evropu nebo USA v Solheim Cupu. I proto se opět nepodaří dostat na tuzemský turnaj Jessiku Korda, která má takřka jistou účast v pořadatelském týmu.

Síla startovního pole může být o to větším lákadlem pro domácí profesionální i amatérskou špičku. Promotér má k dispozici 17 divokých karet. „Zatím jsme v kontaktu s Karolínou Vlčkovou,“ potvrdil Klotz, že start Golfistky roku 2012 vedle nejlepší domácí profesionálky Kláry Spilkové, členky LET, by mohl být tahákem pro zasvěcenou část publika. „Počítáme s každou, která bude chtít hrát a bude mít výkonnost,“ vyslal Klotz výzvu dalším členkám reprezentace, nebo amatérkám, které se letos chtějí zlepšit.

Ty, které mají handicap nejvýše 2,0, se mohou spolu s profesionálkami přihlašovat do série deseti kvalifikačních turnajů, z nichž pak vzejde startovní pole toho finálového na Dýšině. Na něm si nejlepší trojice bez ohledu na status vydobude účast na Pilsen Golf Masters.

A budou si moci zahrát Dýšinu, jakou neznají. Manažerka GP Plzeň Martina Tvarůžková dohlížela na četné změny designu. „Březnové počasí nás zaskočilo,“ přiznala, „ale stavební práce se uskutečnily všechny. Klasická údržba má tři týdny zpoždění, ale hřiště přežilo zimu bez plísní a chorob. Jediným problémem byla návštěva divokých prasat, která některé části obrátila vzhůru nohama. Pokračujeme podle dohody s agronomem LET a příští pátek otevřeme hřiště veřejnosti.“

Co bude pro některé tuzemské golfistky novinkou, je povinný caddie. Vzhledem k přímému přenosu nebude o víkendovém programu povoleno bagy vozit. O to, vykonávat tuto službu, je mezi domácími amatéry docela zájem. Ale i tady je podmínkou nízký handicap. „Věříme, že tento turnaj posílí naši pozici ve střední Evropě,“ dodal k uspokojivému stavu příprav Evangelio.