Dvojboj midů v Západních Čechách

07.07.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Dvěma turnaji v těsném závěsu pokračovala domácí soutěž Mid-Amateur Tour 2005. Počasí
bylo skvělé, hřiště perfektně připravená – takže vlastně ideální podmínky pro kvalitní
výkony. Průběh obou turnajů dokázal, že “západočeši” jsou zde doma.Neděle, 3.7. Mariánské Lázně

Za necelé dva týdny se do Mariánek přijede podívat člen královské rodiny a nutno říci,

že hřiště se na tento okamžik připravuje s velkou odpovědností. Bylo to vidět i při

turnaji českých midů, kteří až na ojedinělou kritiku místních greenů museli z Mariánek

odjíždět spokojeni. Musíme říci, že hřiště bylo ve velmi dobrém stavu a tak záleželo

pouze na hráčích, jak se s ním vypořádají.

Mezi muži byl o turnaj tradičně velký zájem a do

Mariánek jich nakonec přijelo 96. Horší je to již se ženami, které startovaly v počtu

pouze 16 hráček.

Čekal se především útok “domácích” a průběh soutěže to do jisté míry potvrdil. Mezi

těmi, kteří došli do klubovny první přinesl nejlepší výsledek Petr Korda (73), když

čtyři bogey vyvážil třemi birdie. Jeho výkon byl natolik kvalitní, že jen opravdu skvělý

výsledek ho mohl sesadit z vedoucího místa. Dlouho byl na tom skvěle také

mariánsko-lázeňský matador Jan Kunšta sn. Ještě na patnáctce byl jen jednu nad, ale

závěr mu mírně utekl. Zahrál bogey-birdie-bogey a o jedinou ránu skončil druhý za

Kordou. Na třetím místě pak skončil František Foldin, který svým netradičním švihem by

budil ze sna hodně golfových trenérů, nicméně čísla hraje výborná (75!).
Tentokráte stačil výsledek začínající sedmičkou na první desítku, což v tomto ideálním

golfovém počasí není žádná sláva. Ze spousty příběhů, které se na hřišti udály vybíráme

tentokrát Álu Čížka, který se z původního hendikepu 14,1 dostal v tomto turnaji na 12,6.

A nebýt deseti ran na zrádné sedmičce, mohlo to být ještě lepší…

V komorním prostředí ženského turnaje se největší šance dávaly Ivetě Holubové. Ta však

donesla navlas stejný výsledek, jako Kamila Pobudová – 85 a tak o vítězce tentokráte

rozhodovala rozehrávka. Ta byla důstojnou soupeřkou, ale zkušená Holubová si vítězství

nakonec vybojovala v play-off.

Výsledky naleznete zde.

Pondělí, 4.7. Cihelny

Někdo se radoval, jiný smutnil… ať tak či onak minulý den musel být zapomenut a v

Cihelnách se začínalo nanovo.
Ideální golfové počasí pokračovalo a o kvalitách

Cihelen se snad ani zmiňovat nemusíme. Perfektně upravené hřiště mělo být důstojným

soupeřem všem midům. A vzhledem k paru 70 se dalo očekávat přeci jenom trochu více

výsledků začínajících sedmičkou.

Na výsledkové tabuli se opět objevilo jméno Kunšta – tentokráte však Antonín. Ten se

totiž nechal inspirovat svým bratrem a předvedl výborný výkon. Zahrál čtyři bogey a dvě

birdie a s výsledkem 72 se pohodlně usadil v čele turnaje. Nakonec jeho výkon již nikdo

nepřekonal a tak se Antonín Kunšta mohl radovat také ze svého prvního vítězství v rámci

Mid-Amateur Tour. O dvě rány horší výsledek pak donesl tradiční účastník Top10

mid-amatérských turnajů – Standa Kopejtko. Tentokráte to bylo 74 a druhé místo. “Jim

Furyk českých fervejí” Fanda Foldin opět dokázal, že golf se nehraje na krásu, ale na

výsledek. Stejně jako v Mariánkách i zde v Cihelnách donesl 75 ran a byla z toho opět

bronzová medaile.
Ve výsledkové listině tentokráte překvapil výsledek Martina Smrže, který s 88 ranami

skončil na 76. místě a přesto snižoval svůj hendikep (z 9,9 na 9,7)! Důvod je prostý –

celých 15 ran (tedy +9) zahrál na jamce číslo 10!
Potvrdilo se, že výsledky pod osmdesát ran budou tentokráte stačit pouze na první

dvacítku, přesněji na prvních osmnáct míst. Nicméně stejně jako v Mariánkách jsme se i v

Cihelnách dočkali dvou stovkařů…

16 žen v Mariánkách, 16 žen v Cihelnách. Vítězka ovšem stejná nebyla. Dámy se

single-hendikepy totiž tentokráte “vyhořely” a na jejich místa se prodraly jiné. 83 ran

stačilo na vítězství a zahrála je Iveta Uhrová, která o jedinou rádu porazila opět

druhou Kamilu Pobudovou. Třetí skončila se stejným výsledkem (84) Eva

Schovánková.

Výsledky z Cihelen naleznete zde

Na midy teď čeká krátká pauza a poté se opět sejdou na sedmém a předposledním turnaji

základní části. Tím bude 29.7. turnaj na vídeňské Fontáně.