ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Dvě Hole in One na osmi jamkách

30.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Martin Machač 2x Hole in One

Hole in One, eso, neboli jamka na jeden úder je veliká vzácnost a mnohý golfista se  jí nikdy v životě nedočká. Dvě Hole in One na osmi jamkách je už jev, který se vymyká počtům pravděpodobnosti. Přesto se včera tento úkaz objevil na turnaji Activity Tour v Pyšelích.

Hráč Martin Macháč zahrál na hřišti Loreta Hole in One na tříparech č. 4 a 11. Není se co divit, že zbytek hry za moc nestál, Machač nakonec zahrál 85 ran. Zřejmě jásal a přemýšlel, kolik lahví sektu nebo piv bude muset v klubovně zaplatit.

Martinovi Machačovi k této velmi vzácné události gratulujeme.

 

 

.

Počet přečtení: 4 032
Komentáře
 • Miloš napsal:

  Velká gratulace.
  Pokud je tam ještě nějaký bonus od sponzora nebo od resortu, je to více než příjemné.
  Minulý měsíc jsem byl ale svědkem, kdy na turnaji sponzorovaná jamka č.4 na Slapech, dala jednomu šťastlivci HiO, ale sponzor prd.
  Ikdyž tam má reklamu. A samozřejmě rezort taky nic.
  Hráč byl ale charakter, a tak 4 šampíčka byla.
  Golf je i o etice.
  Sponzor? Glenfiddich.

 • Daniel napsal:

  Pro Karla:
  Hole in One je náhoda pouze z pohledu stěstí na pár centimetrů či odskok (krátkodobý pohled), ale v žádném případě z pohledu golfových dovedností (dlouhodobý pohled). To, že pravděpodobnost Hole in One u Lee Westwooda je dramaticky větší než např. u mě je naprosto prokazatelné :-) Ono je rozdíl, když si pravidelně přihráváte k jamce na pár centimetrů či na pár metrů :-) Ale uznávám, že většina lidí za Hole in One vidí pouze to krátkodobé hledisko momentálního štěstí při jednom úderu … Ostatně třeba klasik ekonomie John Maynard Keynes také uznával pouze krátkodobý pohled na rovnováhu na ekonomických trzích s krásným bonmotem: “In the long run we are all dead” :-)
  P.S.
  S tím “našulením” Hole in One asi máte pravdu, že to už by byla příliš silná káva. To už se i megapodvodníkům na českých hřištích dělá velice špatně. Na rozdíl od mnoha jiných “fíglů”, které jsou spoluhráči “neuhlídatelné” …

 • Karel napsal:

  Pro Daniela ..
  Hole in one (HiO) je opravdu naprostá náhoda, a tudíž ji může zahrát kdokoliv a kdykoliv a je úplně jedno, jestli má HCP +5 nebo 54. A rozhodně si nemyslím, že se “houláč“, na rozdíl od ostatních „zázračných“ ran, dá našulit. Důkazem je další včerejší HiO, který padl na Kořenci. A zahrál ho hráč s HCP přes 25, který hraje golf rok, viz http://www.cgf.cz/TournResultGolfer.aspx?IDTournament=438534992&IDTournCategory=438535190&IDGolfer=387375325.

  Karel

  P.S. Mám kamaráda, který s HCP 16 letos zahrál HiO na turnaji v sobotu a v úterý (u toho jsem byl).

 • Yamic napsal:

  Tak to je mazec. Kdyz uz stesti leti kolem, bylo by hloupe aby furt poletalo ve vzduchu. Tak si sedlo a dokonce 2x . Gratulace.

 • Daniel napsal:

  Já jenom doufám, že to celé není fikce nebo dokonce recese a že Martin Macháč není ve skutečnosti nepolepšitelný recesista Lukáš Kohout, známý jako falešný poradce ministra zahraničí Kavana či z mnohých dalších vylomenin :-) 
  Pokud je to skutečnost (dnes není apríl, a tak doufám, že ano), pak musím Martinu Macháčovi velice pogratulovat, protože u někoho, kdo hraje na úrovni 85 ran (a to ještě s 2 esy) je pravděpodobnost Hole in One naprosto mizivá, natož pak 2x a ještě k tomu v jednom kole …
  Jinak raději předesílám, že to, co napíši dále, opravdu vůbec nevztahuji k Martinu Macháčovi, kterého vůbec neznám, a nemám ve zvyku někoho paušálně podezírat. Nicméně, když se na to podívám realitou českých komerčních turnajů (kterých jsem se sice zúčastnil minimum, ale i to mi stačilo), tak se vlastně takovému výsledku vůbec nedivím a očekával bych ho v ČR klidně párkrát ročně. Těch zázračných ran z hustého lesa, kde všichni mysleli, že už je míč dávno ztracen … Těch hráčů s handicapem 10, kteří pravidelně hrají 110 a více ran … Atd. Na českých komerčních turnajích je bohužel možné všechno, a z tohoto pohledu se jeví tento článek jako docela nudná zpráva o něčem téměř zcela běžném :-) 

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017