Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Druhý turnaj midů, druhé play-off! Ve Slavkově vítězí Marek Černý a Eva Hlaváčková

27.05.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Trýznivé vedro důkladně prověřilo především fyzické síly 89 hráčů a 12 hráček při druhém turnaji Czech Mid-Amateur Tour v pátek 25. května ve Slavkově. Nejvíce jich na členitém linksovém hřišti měli vítězové: Marek Černý z Karlštejna a Eva Hlaváčková z Plzně.

Předpověď počasí na poslední květnový pátek meteorologům vyšla na jedničku. Obloha bez mráčku, jen mírný vítr a polední teploty ve stínu šplhající vysoko nad 30 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že na slavkovské osmnáctce takřka nenajdete strom s hojivým stínem, bylo nabíledni, že pomýšlet na úspěch mohou jen ti nejodolnější. A také nejpřesnější, neboť na rozdíl od hřiště ve Schwanhofu ve Slavkově hrozily nenasytné těžké rafy a záplava takticky mistrně umístěných fervejových a grýnových bunkerů.

Turnaj jako tradičně zahájily ženy. Vítězka ze Schwanhofu Eva Hlaváčková, která ve Slavkově nikdy nehrála, neponechala nic náhodě. Ve čtvrtek si s manželem Ivanem zahrála tréninkové kolo a v turnaji znovu excelovala (81 ran). Nicméně, její náskok před druhou Renátou Dědkovou tentokrát činil jen dva údery. Třetí – už s odstupem 11 ran na vítězku – skončila Iveta Holubová.

Mezi muži se tentokrát žádné zemětřesení nekonalo. S obtížným hřištěm a brutálním vedrem si nejlépe poradili zkušení hráči Marek Černý, Standa Kopejko a Jaroslav Pithart. Všichni tři hráli 76 ran a schylovalo se k dalšímu play-off. Na jistotu rozehrávky o první místo však tentokrát tito hráči museli čekat podstatně déle než ve Schwanhofu. Až v závěrečných flajtech totiž startovali borci, kteří první turnaj vynechali a jejichž výkonnost je předurčovala k výsledkům hluboko pod 80 ran. Jenže ani David Zelinka ani David Parkinson ani Marek Šulc vedoucí trojici ohrozit nedokázali. Dlouhé čekání na play-off mezitím vzdal Jaroslav Pithart, který se spokojil s třetím místem a odjel domů. Podvečerní rozehrávka tak patřila jen Marku Černému a Standovi Kopejtkovi, kterého do Slavkova přijela povzbudit i manželka. Rozehrávka začala a také skončila na pětiparové jamce č. 1. Standa Kopejko zahrál druhý úder do levého grýnového bunkeru, Marek Černý do výhodnější pozice vpravo od grýnu, byť do rafu. Třetím úderem se Standa Kopejko sice dostal na grýn, ale čekal ho minimálně 10metrový birdie putt. Marek Černý svůj třetí úder zahrál mistrovsky – měkký lob dopadl, kam měl, míč lehce cinknul o praporkovou tyč a Marek svůj 20centimetrový birdie putt snadno doklepl. Poté, co Standa Kopejko svou šanci neproměnil, bylo o vítězi rozhodnuto.

Druhý turnaj midů, druhé play-off, na které se znovu čekalo do pozdních hodin. „Zvažujeme změnu v propozicích, chceme na tuto situaci reagovat,“ říká ředitel túry Michael Jon. „Od turnaje na Karlštejně (7.6.) bude startovní listina mužů sestavována od 45. do 1. místa aktuálního žebříčku túry, teprve potom budou startovat hráči na 46. místě a vyšším.“

Uvidíme, co tato změna – bude-li schválena – přinese v časovém plánu dne. Kuriózně nemusí přinést vůbec nic, o čemž svědčí případ Jardy Němečka. Hráč, který nepatří do úplné špičky túry, dokázal hrát prvních devět jamek v paru a s náskokem dvou ran vedl. Druhá slavkovská devítka však zůstane dlouho jeho noční můrou. Po těžko uvěřitelné sérii double-bogey, triple-bogey, bogey, double-bogey, double-bogey, double-bogey, bogey, par, par se Jarda Němeček propadl až na 33. místo! Tomu se říká tragédie.

A jak si ve Slavkově vedli nejlepší hráči prvního turnaje midů? Zatímco Robert Bouška potvrdil svou skvělou formu a výsledkem 78 ran skončil na sedmém místě, vítězi ze Schwanhofu Michalu Posltovi se zdaleka tolik nevedlo. 90 ran pro něj znamenalo až 55. místo v konečném pořadí.

Czech Mid-Amateur Tour 2007 pokračuje třetím turnajem už ve čtvrtek 7. června na Karlštejně.